Sektörel Haberler

Haftanın Haberleri

Türkiye’nin dijital ortamlarda müzik dinlenebilen en başarılı uygulaması Fizy, Iphone ve Ipad için geliştirdiği uygulaması ile App Store da ücretsiz olarak yerini aldı.

Bu haftanın öne çıkan haberleri;

Fizy iPhone Uygulaması

Türkiye’nin dijital ortamlarda müzik dinlenebilen en başarılı uygulaması Fizy, Iphone ve Ipad için geliştirdiği uygulaması ile App Store da ücretsiz olarak yerini aldı.

iPhone’da Parmak İzi Güvenliği

App Store’da  satışa sunulan Parmak İzi Güvenliği – Parmak İzi Korumaları – Biometric Güvenlik gibi uygulamalar çok ilgi gördü. Parmak izinizle açılan telefonlar, hırsızlar bir tarafa , meraklı arkadaşlardan da koruyor bilgilerinizi.

Mynet Sinema

Mynet SinemaMynet Medya Hizmetler A.Ş‘in sunduğu; vizyondaki filmler, seansları ve gösterimde olduğu salonlar hakkında detaylı bilgi edinebildiğiniz bir sinema uygulamasıdır.

Önümüzdeki Beş Yıla Damgasını Vuracak Altı Teknoloji Trendi

Frost & Sullivan, önümüzdeki beş yıla damgasını vurarak iş dünyasının önceliği haline gelecek altı teknoloji trendini açıkladı. Araştırmaya göre bulut bilişim, video konferans, mobillik, birlikte çalışabilirlik, BT’nin tüketiciye uyarlanması ve sosyal medya, şirketlerin rekabet güçlerini sürdürebilmeleri için sektörel gelişmelere yön verecek teknoloji trendleri arasında öne çıkacak.

Viralin Fake Hali

Televizyon izlemeyip sadece internet kullanıcısı olsanız dahi reklamcılar filmlerini size izletmek için pes etmiyor azimle çalışıyorlar. Onların işlerini internet üzerinden izleyebilmek, denk gelebilmek, görebilmek için vasat bir internet kullanıcısı olmak yeterli. Zira internetle haşır neşir olmayan insanlar bile Youtube, Facebook kullanıyorlar. Bu durumda mevzubahis viral filmlerin kapsama alanındasınız demektir.

 iCade ile iPad’inizi Atari Salonuna Dönüştürün

Oyun sektörü günden güne gelişmeye devam edip gerçek hayattaki grafiklere ve oynanabilirliğe ulaşmaya çalışsa da 80′li ve 90′lı yılların atari oyunlarının yerini dolduramayacağız bir gerçektir.Özellikle o yıllarda yaşayan insanların ara sıra o büyük arcade oyun makinelerini özlediğinden eminiz.Eğer siz de o özleyenlerdenseniz ve bir ipad sahibiyseniz 99 dolara “icade”i satın alabilirsiniz. Ayrıca 100adet atari oyununu da 15 dolara satın alabilirsiniz.

Facebook’a Angry Birds Geliyor

Piyasaya çıktığı andan itibaren oynayanların adeta çılgın derecesinde bağımlısı olduğu  Angry Birds oyunu artık 14 şubat 2012 tarihinden itibaren Facebook üzerinden oynanmaya mümkün hale gelecek.Ayrıca Angry Birds; iOS, Android, Symbian,Google Chrome PC ve Mac platfomlarında oynanabiliyor.

Sosyal Medya Harmonisi

Sosyal medya demek artık çok ağdalı bir cümle oldu biliyorum. Maalesef sosyal medya sözünü çok kullanmak ile  yetineceğim.Eskiden sosyal medya yok iken kimse nerede ne yaptığını yakın çevresi dışında kimse bilmiyordu.Yani twitter’a  ‘iyi geceler’ diye yazmadığımız zamanlarda bizi uyuyor diye bilmiyorlar mıydı ?

75 Farklı Sosyal Medya Sitesi Haftanın en ilgi çeken haberini henüz okumadıysanız kesinlikle okuyun.

Herkesin dilinde bir Sosyal Medyadır gidiyor. Sosyal Medya deyince artık tipik bir kalıbımız oldu. “Facebook ve Twitter gibi sosyal medya siteleri.”

Peki Sosyal Medya siteleri bu ikisiyle mi sınırlı? Kesinlikle hayır. Sizin için yaklaşık 500 farklı sosyal medya sitesi içinden en çok kullanılan, şahsen en çok beğendiğim 75 farklı sosyal medya sitesini farklı kategorilerde tanıtmaya çalışacağım.

Geyikleri Twitter Mesajı Kurtardı

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından kendisine ulaştırılan “Afyonkarahisar’da aç geyikler ovaya indi” mesajı üzerine harekete geçti.


Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen