Sektörel Haberler

Haftanın Haberleri

Sosyal Sosyal ekibi olarak bundan sonra her cumartesi o haftanın öne çıkan haberlerini sizlerle paylaşacağız. Haftanın ilk yazısı Android veya iPhone kullanıcıları ile ilgiliydi.

Sosyal Sosyal ekibi olarak bundan sonra her cumartesi o haftanın öne çıkan haberlerini sizlerle paylaşacağız. Haftanın ilk yazısı Android veya iPhone kullanıcıları ile ilgiliydi.

Dolphin Browser HD

Dolphin Browser HDAndroid platformu kullanıcılarının çoğunlukla en başarılı bulduğu internet tarayıcısıdır. Add-ons ve tema desteği, çoklu sekme kullanımı, gesture ve webzine gibi harikülade özellikleriyle Dolphin Browser, en hızlı, kolay ve en eğlenceli mobil web tarayıcısı olma iddiasında.

Alternatif Bilişim Derneği Basın Açıklaması

Alternatif  Bilişim Derneği internet paketlerinin pazarlanmasıyla ilgili olarak bir basın açıklaması yayınladı; BTK’nın sansürlü / filtreli internet paketleri yanıltıcı pazarlama teknikleriyle satılmaya çalışılıyor!

Hackerların Hedefinde Uydular Var

Rusya, Çin, İsrail ve İran gibi ülkelerin donanım desteğini alan hacker grupları, ABD başta olmak üzere batılı devletlerin uzaydaki uydularını ele geçirme yarışına girdi.

Inside Facebook Belgeseli

Facebook’un gelişimi ile önemli bilgileri içeren ‘Mark Zuckerberg: Inside Facebook’ isimli belgesel 15 Ocak Pazar günü NTV’de ve aynı anda ntvmsnbc’de yayınlandı. Belgeseli kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyenler dublajsız halini aşağıdan izleyebilirler;

Tarayıcı Savaşları Tarihi [İnfografik]

1995 yılında ise çocukluğumuzun internet tarayıcısı olan Internet Explorer yayınlanıyor ve tarayıcı savaşları başlıyor.

İsrail’in İnternet Siteleri Çökertildi

Dün  Hackerların Hedefinde Uydular Var yazımızı paylaşmış ve siber savaşların artık hackerlarla yürüdüğüne dikkat çekmiştik. Bugün Press Medya‘da çıkan habere göre İsrail havayolu şirketi El Al ile Tel Aviv borsasının internet siteleri hackerlerın saldırısına uğradı.

Yarın Kapalıyız !

Güçlerini kaybedenlerin son çırpınışı olan SOPA ’yı protesto etmek için yarın sitemizi karartıyoruz !

Modern Dil Savaşları (PHP,Python,Ruby)

Programcılar hangi dili seçmelerini tercih ettiği zaman programcılara sorulması gereken birçok soru vardır. Neden bu dili tercih ettin ? Çevrenizde PHP veya  C#.net dilini seçmiş olan birine neden o dili seçtiğini sorduğunuzda birçok cevap ile karşılaşırsınız. C#.net dilinde yazılım yapan biri iş imkanlarının daha fazla olduğundan bahsederken, PHP ile yazılım yapan biri daha özgür olduğundan dem vurabilir.

Google Bilim Fuarı

Genç yetenekler Google Bilim Fuarı’nda buluşuyor. Bu yıl ikinci kez yapılacak Google Bilim Fuarı için başvurular bugün başladı. Tüm dünyadan 13-18 yas arasındaki öğrencilerin katılımına açık olan yarışmada geleceğin bilim insanları yaratıcılıklarını sergileyecekler. Türkiye’den yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler 1 Nisan’a kadar http://www.google.com/sciencefair/ adresine başvuru yapabilecekler.

Dijital Ajansda Proje Yöneticisi Olmak yada Olmamak Haftanın en fazla okunan ve paylaşılan bu yazıyı okumadıysanız eğer kaçırmayın.

Proje Yöneticisi neden dijital ajanslarda vardır ?

ne yapar,
nasıl yapar,
yaparken ne düşünür,
hangi araçları kullanarak yapar neyi yapmaz,
neyi yapmamalıdır,
neden yapmamalıdır,
yapması gerekiyorsa neden yapmalıdır ?

 Sosyal Soruların Konuğu Hürriyet İK Yazarı Zeynep Mengi

Bu hafta Sosyal Sorular’ın konuğu Hürriyet İK yazarı Zeynep Mengi gazetecilik ve sosyal medya ile ilgili sorularınızı yanıtlayacak.

Radyo Call Center Yayına Hazırlanıyor

Türkiye’nin en hızlı büyüyen sektörlerinin başında gelen çağrı merkezlerinin ilk radyosu radyocallcenter.com, sektör yöneticilerinden oluşan yayın kurulunun da katkılarıyla yayına hazırlandı. “Sektörün, iletişimin sesi” sloganı ile yola çıkan ve web üzerinden yayın yapacak olan radyo, 23 Ocak’ta resmen yayına başlıyor.

Türkiye’nin Arama Motoru Geliyoo 

Geliyoo, Türkiye’de Google, Yahoo, Bing , Yandex ve Baidu gibi firmalara ait arama motorlarına alternatif olarak yayın hayatına merhaba dedi.

Ajans Press’ten Rekor Büyüme

59 yıllık tecrübesiyle Medya Takip Sektörünün lider şirketi Ajans Press, alanında birçok yeniliğe ve ilklere imza atarak 2012’ye de hızlı bir giriş yaptı.Geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde 81 ili kapsayacak şekilde şube ve temsilcilikler açan Ajans Press, Yerel ve Bölgesel medya takip oranını %77,4 artırarak sektöründe bir ilke daha imza attı.

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen