Sektörel Haberler

Haftanın Dikkat Çeken Haberleri

SosyalSosyal.com’ da haftanın dikkat çeken haberleri :

Google Arama Sonuçlarına Mobil Uygulamaları Dahil Etti

google

Arama sonuçlarının sağındaki reklamları kapatan Google arama sonuçlarına uygulamaları dahil etti. Google aramalarında tüm sonuçlar, haber, video, görsel vb. seçeneklerle aramaları daha kolay hale getiriyor. Google arama sonuçlarına mobil uygulamaları dahil etmesiyle birlikte kullanıcılar artık arama sonuçlarında uygulamaları görebilecek. Google‘ ın bu haberinin devamı için tıklayınız.

2

Dünya’nın En Popüler 8 Sağlıklı Yaşam Uygulaması

Son zamanların en popüler uygulamalarından biri de sağlıklı yaşam mobil uygulamaları. Bunun nedeni yaşam standartlarımızın her zaman her şeye yeterince olanak sağlamamasıdır. Hayatı yaşarken anı kaçırmak bir yana sağlığımızı kaybetme endişesini duyar olduk. İnternet ve teknolojiyle sarıp sarmalandığımız bu günlerde yardımımıza koşan uygulamaları pek bir sevdik. Sizler için küçük bir derlemede bulunduk. Dünyaca ünlü  sağlıklı yaşam uygulamalarını ve nasıl kullanabileceğinizi merak ediyorsanız burayı tıklayınız.

e-ticaret

3-5 Ürün Satarımcılar için 5 E-Ticaret Tüyosu

Gelişen ve değişen dünya girişimleri E- ticaret minvalinde boy göstermektedir. Peki nedir bu e-ticaret, sanıldığı kadar kolay bir girişim midir? Sektörün markası olmaya başaran isimler ne gibi piyasa koşullarına maruz kaldı? Ya da pazarlama kuralları e-ticaret için nasıl olmalı? Kendimizce değerlendirdiğimiz, 3-5 ürün satarımcılar için 5 E-ticaret tüyosunu öğrenmek istiyorsanız tıklayınız.

2222

WhatsApp ile Belge Göndermek Artık Mümkün

WhatsApp kullanıcıların en favori uygulamalarından biri. Dijital dünyamız içerisinde en aktif kullandığımız bu uygulamada günden güne yenilikler yapılmaktadır. Son 1 yıl içerisinde uygulama içerisinde ses getiren yenilikler;  renkli emoji ve  Web WhatsApp uygulaması hizmetlerinin başlamasıydı. Bu yeniliklere ek olarak,  WhatsApp ile belge göndermek artık  mümkün. WhatsApp belge gönderimin detayları için tıklayınız.

Yerli Girişim ÖdeAl 6 Bin’den Fazla İşyerine Ulaştı

ÖdeAl uygulaması, post cihazı kullanmadan ödeme işlemin gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır. Pratik ödeme imkanı sunan, yer girişimli ÖdeAl 6 binden fazla iş yerine ulaştı. ÖdeAl‘ ın hizmetlerini ve büyümesinin nedenlerini merak ediyorsanız tıklayınız.

Reklam İşleriyle Büyük Başarı Elde Eden Instagram

Reklam yayınlamaya başlamasıyla ilk başlarda olumsuz eleştirilerle karşılaşan Instagram, reklam işleriyle büyük başarılar ve kazançlar elde etti. Markalar ve E-ticaret firmaları reklamlarını Facebook‘tan sonra Instagram üzerinden vermekte. Reklam verilen mecranın tercih edilmesinin nedenlerini istatistik olarak derledik. Reklam işleriyle büyük başarı elde eden Instagram hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız. 

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author