Sektörel Haberler

Haftanın Dikkat Çeken Haberleri

SosyalSosyal.com’ da haftanın dikkat çeken haberleri :

Twitter’a GIF Kütüphanesi Geliyor

Twitter-GIF-butonu-ekleniyor-123 Twitter mobil uygulamasına GIF kütüphanesi ekliyor.Bazı kullanıcılar fotoğraf butonunun yanındaki ‘kardeş’ butonu görmeye başladı bile…Twitter‘ın yenilik haberi Gif kütüphanesi haberinin devamı için tıklayınız.

Canlı Yayın Yapabileceğiniz 8 Uygulama

live-on-air-neon-sign-wide-1200x627

 Teknoloji dünyasıyla içli dışlı olan insanların birer haber kaynağına dönüştüğü bu günlerde canlı yayın uygulamaları bir hayli talep görüyor. İnsanların yaşanılan olayları, gezilen görülen yerleri, yetenekleri ve dahası paylaşmak istediği anları canlı olarak yayınlayıp takipçileriyle paylaşabileceği uygulamaları incelemek için tıklayınız.

reactions-graphics

Facebook’a Unlike Butonu Geldi

Dünyanın en büyük online topluluğu Facebook, yıllardır sabit olarak tuttuğu bir özelliğinde radikal değişiklik yaptı. Artık beğen butonu birden fazla durum belirtiyor. Beğen butonu, Facebook’un egoya dokunması ve yıllardır değişmemesi ile önplana çıkıyordu. Geçtiğimiz aylarda duyurulan radikal değişiklik yerini yeniliğe bıraktı. Facebook beğen butonu emojili beğen olarak nasıl kullanılacak? yazının devamı için tıklayınız.

snapchat1Yeni Başlayanlar için Snapchat Rehberi

Snapchat, fotoğraf ve video çekip bir de üzerine not, emoji gibi araçlar ekleyebileceğiniz eğlenceli bir sosyal ağ.Son zamanlarda gençlerin sıkça kullandığı sosyal ağ Snapchat gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Snapchat’ in popüler olmasının sebebini ben Instagram‘dan farklı özellikleri olmasına ve anlık paylaşım gerektirmesine bağlıyorum. Yeni başlayanlar için Snapchat kullanımının nasıl olacağını merak ediyorsanız, yazının devamı için tıklayınız.

Kuratas-robot Boston Dynamics Robotları Sütlü Kahve Getirir mi?

Boston Dynamics‘in ürettiği yeni nesil robot Atlas ile birlikte gözler bu firmaya çevrildi. Yürüyen, kapıyı açan, direktiflerini her türlü engele karşı yerine getiren, ileri doğru itilse de tekrar hareket eden ve darbe alarak düşse bile tekrar ayağa kalkan bir robot bir çoğumuz için hala ürpertici. Gelecek güzel gelecek şeklinde yapılan bir slogan edebiyatına her zaman karşıyım çünkü Boston Dynamics firmasının bu tür robotları sütlü kahve getirmek, çamaşır yıkamak gibi sempatik işler için kullanacağını da düşünmüyorum. Neden böyle düşünmediğimi merak ediyorsanız yazının devamı için tıklayınız.

DRONE

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden Drone Kullanım Talimatı

Herkesin ilgiyle, merakla incelediği ve pazar payını her geçen gün genişleten Drone’lar artık Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) denetimi altında. Sivil havacılık konusunda ülkemizde düzenleyici devlet kurumu olan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) web sitesi üzerinden drone’larla ilgili talimatı yayınladı. Geçen yılın haziran ayında bir taslak talimat yayınlanmış ve drone’ların kayıt altına alınacağının sinyalleri verilmişti. Drone kullanımının talimatla kayıt altına alınmamasının nihai sonuçlarını merak ediyorsanız, yazının devamı için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author