Sosyal Medya

Güvenli İnternet Kullanımı Artıyor

Bildiğiniz üzere ülkemizde Güvenli İnternet dönemi başladı. Güvenli internet ile ilgili haberimizi burada paylaşmıştık. Güvenli İnternet uygulamasına ilgi gitgide artıyor. Yetkililerin verdiği rakama göre güvenli intrnet uygulamasını kullanan vatandaş sayısı 400 binden fazla. . Kullanıcılara evine gelen internet içeriğini seçme şansı tanıyan ‘güvenli internet’ çocukları ve gençleri internetin zararlı içeriklerinden korumayı hedefliyor.

Marmara Üniversitesinin haberine göre Güvenli internet uygulamasına Türkiye’de üniversitelerden katılımlar gerçekleşiyor. Başta Marmara Üniversitesi olmak üzere, Atatürk Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Fatih Üniversitesi, Turgut Özal Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, kendi sitelerinde ‘güvenli internet’e geçti. Uygulamaya geçme kararları, üniversitelerin senatolarında oybirliğiyle alındı.

İnternette kullanıcı sizseniz hiçbirşey imkansız değil. Güvenli interneti aşmanızı sağlayan birçok uygulama da geliştiriliyor. Bu uygulamalardan biri de Ultra Surf.

Ultra Surf programı Proxy IP’lerine bağlanarak kişisel bilgilerinizi ve bilgisayarınızı gizleyerek erişime engellenmiş olan tüm sitelere erişmenize de olanak tanıyor. Ülkemizde erişime engellenmiş siteler bağlanmak içinde Ultra Surf programını kullanabilirsiniz.

Erişim ve giriş yasağı  konulmuş yasak sitelere girmek için kullanabileceğiniz diğer program; Hotspot ShieldHotspot Shield Yasaklı Sitelere Giriş Programını da UltraSurf gibi kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.