Teknoloji

Google’da Son Bir Haftada Yükselişe Geçen Aramalar

Google Arama Trendlerinden edindiğimiz veriler doğrultusunda karşımıza çıkan tabloya göre yükselişe geçen aramalar ilgi çekici.

Ülkemizde geçtiğimiz hafta yapılan google arama sonuçlarına bir göz atalım dedik.Google Arama Trendlerinden edindiğimiz veriler doğrultusunda karşımıza çıkan tabloya göre yükselişe geçen aramalar ilgi çekici.

Google arama sonuçlarına göre son bir hafta içinde yükselişe geçen aramalara değinecek olursak.

Listenin en başında 9 mayıs pazar günü kutlanan anneler günü dolayısı ile aranan anneler günü mesajları yer alıyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin mitingi sırasında kendi şivesi ile söylediği ve hala gündemden düşmeyen “püskevit” ikinci sırada.

Survivor Ünlüler ve Gönüllüler yarışmasında Pascal Nouma ve Nihat Doğan arasında yaşanan kavga ilk üçe girmeyi başarmış.

MHP’nin kaset iddalarıyla ilgili sıktınılı dönem geçirdiği bu süreçte merak edilen kaset nette aranmaya başlanmış.

Uğradığı silahlı saldırı ile büyük bir hayati tehlike atlatan İbrahim Tatlıses’in kulaktan kulağa yayılan öldü haberleri google aralamalarında beşinci sırada.

Deniz Gezmiş’in ölümünün 39.yıl dönümü sebebiyle yapılan aramalar listenin altıncı sırasında yer alıyor.

Hızır ve İlyas (a.s)’ın her bahar başlangıcında buluştuklarına inanılan milâdi 6 Mayıs, Rumî 23 Nisan’a rastlayan gün olan Hıdırellez yükselişe geçen aramalarda yedinci sırada.

Listenin devamında ise; İbrahim Tatlıses,Anneler günü ve Acunn kelimeleri son üç te yer alıyor.

Google da en çok aranan kelimeler ise sırasıyla;

http://www.sosyalsosyal.com

Yazar Hakkında

Mustafa Burak ERBAŞ

Profesyonel anlamda bir çok şirket ve kamu kuruluşları için özel web arayüz tasarımları hazırladı.2010 yılından itibaren özel bir reklam ajansında Web Arayüz Tasarımcısı olarak çalışmaktadır. Sosyal medya ile haşır neşir,aynı zamanda @sosyalsosyal kurucusu