YouTube

Google, YouTube Connect ile Periscope’a Rakip Oluyor!

Google bir canlı yayın uygulamasını geliştiriyor ve Facebook Live ve Periscope‘ye rakip oluyor. Canlı yayın alanında tüm popüler servislere büyük bir rakip olması beklenen YouTube Connect’in en önemli avantajı elbette YouTube‘nin kendisi olacak.

Haber kaynağından alınan bilgiye göre hem İOS hem de Android için geliştirilen YouTube Connect, bilinen canlı yayın uygulamalarıyla benzer olacak. Google yada YouTube hesaplarınızla giriş yapabildiğiniz uygulamada tek botunla canlı yayın yapma, diğer kullanıcıları takip etme, canlı yayın sırasında kullanıcılarla sohbet edebilme ve etiketleme uygulamanın özelliklerinden bazıları.Bunlarla birlikte en yeni canlı yayınları görebildiğiniz bir haber akışı YouTube Connect uygulaması içinde erişilebilir olacak.

Canlı yayınları ‘banttan‘ izlemek isteyenler kayıtlı uygulama içinden saklanabilecek. Bu videoların otomatikman YouTube yüklemesi uygulamayı birçokları için daha cazip hale getirebilir ve elbette YouTube için de yeni bir büyüme kanalı olabilir.

2011 yılından bu yana youtube.com/live üzerinden canlı yayın uygulaması yapan YouTube‘nin, mobil uyumlu olarak yeniden yorumlanan bu özelliğin en büyük dezavantajı rakiplerinin epey sonra bu alanda belirmesi olacak.

Yazar Hakkında