Teknoloji

Google Türkçe Aramalarda Yeni Özellikler

Google hayatımızı Türkçe olarak kolaylaştırıyor. Artık Google’a yazdığımız aşağıdaki sorulara Türkçe olarak cevap alabiliyoruz.

1- Hava Durumu: Google’a İstanbul hava durumu yazdığınızda 5 günlük hava durumu raporunu hava durumunu ifade eden iconlar ve sıcaklık derecesi ile görebilirsiniz.

2-  Döviz Kurları: Google’a Japon yeni ne kadar şeklinde yazdığınızda yazdığınız döviz kurunun ne kadar olduğunu hızlı bir şekilde sunuyor.
3- Özel Günler: Dini ve milli bayramlar ve özel günleri Google’a yazdığınızda o günün ne zaman başladığını ve ne zaman bittiğini görebilirsiniz. Örneğin; “Ramazan bayramı ne zaman”

4- Yol Tarifi: Gitmek istediğiniz yeri Google’a yazarak kolayca yol tarifi alabilirsiniz. Örneğin; “Seydişehirden Üsküdar’a nasıl gidilir ?”

5- Gün Doğum ve Gün Batım Saatleri: Herhangi bir ilçede veya şehirde güneşin doğum ve batış saatlerini Google’a yazarak kolayca öğrenebilirsiniz. Örneğin: “İnebolu Gün Batım Saati”

Google Türkçe aramalarda eklediği 5 yeni özellik aramalarda istediğimiz sonuca ulaşmamızı kolaylaştıracak ama yukarıdaki temel 5 arama üzerinde websitesi oluşturan ve Google Adsense ile gelir elde eden websitesi sahiplerine Google büyük bir darbe indirmiş oldu.

 

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen