Sektörel Haberler Teknoloji

Google Sparrow’u Satın Aldı

Google, kolay kullanımı ve tasarımı ile dikkatleri üzerine toplayan e-posta istemcisi Sparrow‘u geliştiricileri ile birlikte bünyesine dahil etti.

Sparrow şuan sadece Mac ve iPhone platformlarında hizmet veriyor.Google’ın çatısı altına geçtikten sonra daha kararlı bir yapı için yazılım güncellemelerinin devam edeceğini dile getiren Sparrow CEO’su Dom Leca yeni bir uygulama çıkarılmasının söz konusu olmadığını ifade etti.

Yakın zamanda Mozilla’nın mail istemcisi Thunderbird‘ü artık geliştirmeyeceğini açıkladığını hatırlatmakta fayda var.Gmail’i mobilde arzu edildiği gibi başarı sağlayamaması üzerine Google bu noktada da önemli bir adım atmış oldu. Şuan için iOS ta kullanılan Sparrow’un,bu satın alma ile birlikte Android li cihazlara da gelmesi muhtemel.

 

Yazar Hakkında

Mustafa Burak ERBAŞ

Profesyonel anlamda bir çok şirket ve kamu kuruluşları için özel web arayüz tasarımları hazırladı.2010 yılından itibaren özel bir reklam ajansında Web Arayüz Tasarımcısı olarak çalışmaktadır. Sosyal medya ile haşır neşir,aynı zamanda @sosyalsosyal kurucusu