Teknoloji

Google Quick Office’i Satın Aldı [Güncellendi]

Google’ın Meebo‘yu satın aldığını sizlere ilk olarak bugün duyurmuştuk. Google son günlerdeki satın almalarına Meebo, Kikscore’dan sonra mobil platformların en çok satan ve en kapsamlı döküman çözümlerini sunmayı başaran Quickoffice’i satın aldı.

Quick Office iPhone, iPad, Android ve Symbian mobil işletim sistemleri için ofis çözümleri üreten bir mobil uygulama. Quick Office üzerinden Microsoft Office dosyalarını, Word belgeleri, Excel tabloları, Power Point sunumları ve .PDF dosyaları da dahil olmak üzere Google Docs dosyaları da görüntülenebiliyordu.  Quick Office’nin dünyada en fazla kullanılan mobil ofis uygulamalarından biri olmasının en önemli sebebi kullandığı fonksiyonların karışımları ve yenilikçi olması. Quick Office arayüzü mobil arayüze mükemmel bir şekilde aktarılmış. Özellikle kullanım oldukça basit.

Quick Office’nin diğer önemli özelliği ise Cloud tabanlı depolama alanlarına ulaşabilmeniz. Google Drive, Dropbox, Box, Evernote, catch, SugarSync, Huddle, Egnyte ve Mobilem gibi Cloud sistemlere Quick Office üzerinden rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. . Google Quick Office’i Google App kullanıcıları için entegre ederek gelişen ve büyüyen mobil dünyada Google kullanıcıları için çözümler sunmayı amaçlarken cloud sistemi destekleyen Quick Office ile Google Drive‘ı daha da güçlendirebilir.

Quick Office tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen