Üretkenlik

Google Play’de 10 Uygulamadan Biri Zararlı

Android uygulama mağazalarında en çok rağbet gören ücretsiz uygulamalar, dikkat edilmediğinde kullanıcılar için tehlikeli virüs olabiliyor. Yapılan araştırmalarda 10 uygulamadan 1’nin zararlı uygulama olduğu ve kullanıcıların kişisel verilerini kopyalandığı  tespit edildi.

Android marketlerden uygulama indiren kullanıcılar için güvenlik en önemli endişe kaynaklarından biri olmuştur. Virüslü programlardan uzaklaşmak için sadece yeni uygulama indirirken veya internette gezinirken dikkatli olmak maalesef yeterli değil. Bir çok mobil güvenlik kuruluşu tarafından yapılan araştırmalar da, Google Play mağazasından ilk 1000 en popüler ücretsiz olarak indirilebilen android uygulamasının yüzde 68’inin saldırılara karşı korumasız olduğu tespit edildi. Ayrıca güvenlik uygulamaları kullanarak da güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

Zararlı uygulamalardan rahatsız olan kullanıcıların eleştirilerine maruz kalan Google; Geliştirdiği güvenlik sistemi sayesinde Android kullanıcılarını zararlı yazılım ve uygulamalardan korumak ilk ciddi adımı atmış oldu.Böylece Google Play ziyaretçileri bir nebzede olsa rahatlamış gözüküyor.Google android güvenlik sistemi ayarlarının nasıl yapıldığını buradanöğrenebilirsiniz.

Yazar Hakkında