Girişimcilik Üretkenlik

Google, Pie.co’ yu Satın Aldı

Google, sürpriz bir girişim haberiyle karşınızda! Ta tam GoogleSlack benzeri Pie.co‘ yu satın aldı. Peki nedir bu benzerlik? diyenler için açıklıyoruz: Slack ve Pie.co kurum içi iletişim hizmeti sağlamaktadır. Çevrimiçi olarak, kullanıcıların iş akışı esnasında anlık mesajlaşmalarına olanak sağlar.Kurumların bir hayli beğenisini toplayan bu kanalların ortak özelliği chat sistemi gibi kanallardan oluşmasıdır. Chat sistemleri içeriğiyse oldukça zengindir. Sistem içerisinde; mesajlaşma yapabilir, dosya, müzik, video ve resim paylaşabilirsiniz. Dilerseniz akıllı cevaplayıcı ile sihirli sözcüklerinizi tanımlayabilirsiniz. Ayrıca entegre özelliğini kullanarak her daim bağlantıda kalabilirsiniz.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Slack kullanıcı sayısının 2.3 milyon kullanıcıya ulaştığını açıklamıştık. Slack kanalının böylesine talep görmesinin en temel nedeni, kurum içi güvenliği sağlamasıdır.

Google-pieco-mesajlasma

Google, kullanıcı sever yeteneklere kayıtsız kalmayarak Pie.co‘ yu bünyesine kattı. Google‘ un Pie.co‘yu satın alması Slack ile rekabetin başlayacağını işaret ediyor. Bakalım Google, ilerleyen günlerde Pie‘ yi geliştirmek adına nasıl adımlar atacak. Hizmet kullanımını deneyimleyen kurumlar tercihini kimden yana kullanacak? Bekleyelim ve görelim.

Pie‘ yle tanışmak istiyorsanız tıklayınız. 

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author