Sosyal Medya

Google Olimpiyatlara Hazır!

Olimpiyat oyunları, günümüzdeki anlamında 1896 yılından beri 4 yılda bir gerçekleştirilen dünyanın en büyük spor organizasyonudur.  Google’da bu oyunların başlamasıyla birlikte olimpiyatlara özel servisini kullanıma açtı. Olimpiyatlarla ilgili her türlü veriye tek bir sayfadan ulaşabilmekteyiz.

Google Olympics

Takımlar sayfasında her ülkeye özel, o ülkenin kazandığı madalyaları, atlet sayısını gösteren bir bölüm var.

Servis Google+ ile de entegre bir şekilde çalışıyor. Desteklediğiniz takımı seçmenizin ardından Google+ profilinizdeki kapak fotoğrafınızı değiştirebiliyorsunuz.

Aynı zamanda gün be gün insanların Google’da olimpiyatlarla ilgili neleri aradığını da inceleyebilmektesiniz. Örneğin Olimpiyat Oyunları’nın açılışında Kuzey-Güney Kore arasında bir bayrak krizi çıkmıştı.

Google Hangout’a da Olimpiyat Oyunlarını eklemişler. Arkadaşlarınızla Hangout yaparken desteklediğiniz takım ve favori spor dalınız da görüntülenebilmekte.

Aynı zamanda olimpiyatların gerçekleştiği şehir (Bu yıl Londra) ile ilgili detaylı bilgiler de vermekte Google. Haritalar, 3D görseller, uçuş videoları ve daha nicesi…

Etkinlikler bölümünden o gün gerçekleşecek olan karşılaşmaların takvimine erişebilirsiniz.

Google bu Olimpiyatlarda Doodle’larıyla da konuşturacak. 17 günlük Olimpiyat Oyunları için tam 17 farklı Doodle hazırlayan Google’ın Doodle’larını gün be gün takipte edebilirsiniz.

Olimpiyat Oyunları’nı canlı izlemek için ise Google’a “Olimpiyat” yazmanız yeterli. Seçtiğiniz kanalın canlı yayınına bağlanıp Olimpiyat Oyunlarını canlı olarak izleyebilirsiniz.

– Google’cı Olmak serisinin 8. yazısıdır. 

Yazar Hakkında

Haydar Özkömürcü

Sosyal Medya Geeki. Rusça, Ukraynaca ve İngilizce biliyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarını sürdürmekte.