Teknoloji

Google Müzik Mağazası Açıldı

Sadece beta kullanıcıların kullanabildiği Google Music üzerinden şimdi kullanıcılar Google Music Store sayesinde şarkıda satın alabilecekler. Mağazada şu anda 13 milyona yakın şarkı bulunuyor.

Sadece beta kullanıcıların kullanabildiği Google Music üzerinden şimdi kullanıcılar Google Music Store sayesinde şarkıda satın alabilecekler. Mağazada şu anda 13 milyona yakın şarkı bulunuyor. Bağımsız kuruluşlar yada kişilerde Google Music Store sayesinde kendi yaptığı şarkılarıda diğer kullanıcılara sunabilecekler. T- Mobile müşterileri telefonları üzerinden şarkılar için ödeme yapabilecekler.

Google, Facebook Friendfeed’i satın aldıktan sonra ortaya çıkan boşluğu Plus projesi ile çok iyi şekilde doldurdu. Şu anda da Google Müzik ve Google Müzik Mağazası ile MySpace’in bıraktığı boşluğu da iyi bir şekilde dolduracak sanırım.

Şu anda sadece Amerika’da kullanımda olan Google Müzik Mağazasına Android Market üzerinden ulaşabilirsiniz. Google Müzik , Plus projesiylede entegre edilmiş. Kullanıcılar Plus üzerinden de dinledikleri müzikleri paylaşabiliyor ve takipçilerininde  bir kereye mahsus olarak ücretsiz bir şekilde müzik dinlemesini sağlayabiliyor.

Google Müzik üzerinden ücretsiz olan şarkıları kredi kartınızı Google Checkout ile ilişkilendirmeden download edemiyorsunuz. Bu süreç şu anda için sadece Amerika’da geçerli. Ülkemizde böyle bir uygulamanın tutacağını zannetmiyorum.

Google Müzik satın aldığınız yada yüklediğiniz şarkıları saklıyor. Satın aldığınız her şarkınında 2 defaya mahsus olarak download edilmesine izin veriyor.

Diğer web projeleri birbirine benzemeye çalıştıkça Google ürettiği projeyi birbirine entegre ederek tek güç olmayı sürdürecek gibi gözüküyor.

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen