Teknoloji

Google Insights ile Dünyanın İstatistiği Elinizin Altında [Google’cı Olmak- 6]

Think With Google

“İnternet araştırma yapmak için kullanılmaz” diyenler bir daha düşünsün. Think With Google içinde binlerce sunum, video ve infografiğin olduğu bir platform.

Dilediğiniz zaman online olarak okuyabileceğiniz ve .pdf formatında indirebileceğiniz binlerce makale ve sunum konu başlıklarına göre ayrılmış. İşte konu başlıkları;

Makale ve sunumların dışında konularla ilgili infografikler ve videolar da sunulmuş

[scribd id=99971588 key=key-2nd85sikb7lkhb7s3wsb mode=list]

Sadece verileri incelemekle kalmıyor, infografiklerde oluşturabiliyorsunuz.

Mobile Planet Tool

Mobile Planet Tool ile Dünya’da seçtiğiniz herhangi bir ülkenin cep telefonu kullanım alışkanlıkları ile ilgili veriler elde edebiliyorsunuz.  Sistemde oldukça ayrıntılı grafikler mevcut.

Real-Time Insights Finder

Bugün dünyada ya da ülkenizde kaç yeni video izlendi, kaç blog yayınlandı gibi anlık verilerin elde edilebileceği bir Google servisi. Örneğin “sosyal medya” konusunu araştırmak istiyorsunuz. Google’da hangi ülkelerden “sosyal medya” kelimeleri aranmış, hangi kelime öbeklerinin içinde aranmış, “sosyal medya” ile ilgili hangi videolar ne zaman izlenmiş gibi sayısız veriye grafiklerle ulaşabiliyorsunuz.

Brand Impressions – Visualize a Brand

Markanızın internetteki görünürlüğü ne kadar? İnsanlar markanız hakkında neler görüyor ve düşünüyor? Dünyanın dört bir yanından insanların markanızla ilgili düşünceleri, markanızın izlenimleri tek bir panelde sizin için toplanmış. Markanızı analiz etmek için harika bir araç.

GoMoMeter

Google’ın mobilden internete erişim için açtığı servis. Gomometer ile web sitenizin mobil uyumluluğunu test edebiliyor ve mobile uygun hazırlamak için size özel verilmiş raporlardan faydalanabiliyorsunuz. Üstelik bir yıl boyunca ücretsiz olarak mobil desteği de veriyorlar. Çok kolay bir arayüze sahip olan gomometer ile mobil web sitesi hazırlayabiliyorsunuz. Birinci yılın ardından ise 108$. Üstelik Türkçe dil desteği de mevcut.

 

Yazar Hakkında

Haydar Özkömürcü

Sosyal Medya Geeki. Rusça, Ukraynaca ve İngilizce biliyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarını sürdürmekte.