Sosyal Medya

Google Fotoğraf Yarışması

Google, Google+ projesini yayınladığında büyük ilgi görmüştü. Google Sayfaların kullanıma açılmasıyla birlikte bu ilgi arttı. Google bu ilgiyi yükseltmek ve daha çok kullanıcıya ulaşmak amacıyla dünyanın her yerinden üniversite öğrencilerinin katılabileceği bir yarışma gerçekleştiriyor.

Google, Google+ projesini yayınladığında büyük ilgi görmüştü. Google Sayfaların kullanıma açılmasıyla birlikte bu ilgi arttı. Google bu ilgiyi yükseltmek ve daha çok kullanıcıya ulaşmak amacıyla dünyanın her yerinden üniversite öğrencilerinin katılabileceği bir fotoğraf yarışması gerçekleştiriyor.
Eğer 18 yaşında veya 18 yaşından büyükseniz toplam 10 farklı kategoride bu yarışmaya katılabilirsiniz.

Google Fotoğraf Yarışması Kategorileri:

1- me :Kendinize ait en iyi fotoğraflarınızı, ailenizle, arkadaşlarınızla veya köpeğinizle birlikte çektirdiğiniz herhangi bir fotoğrafla bu kategoride yarışmaya dahil olabilirsiniz. Bu kategoride yarışmak için  #megpp hashtagı kullanmanız yeterli.

2- Food: Çektiğiniz yemek resimlerini  #foodgpp hashtagıyla bu kategoride paylaşıp yarışmaya katılabilirsiniz.

3- Travel: Seyahat ettiğiniz yerleri anlatan veya seyahat ettiğiniz yerlerin kültürünü ve havasını yansıtan resimlerle  #travelgpp hashtagı kullanarak bu kategoride yarışmaya katılabilirsiniz.

4- Fashion: Moda anlayışınızı ortaya çıkarmak için bu kategori tam size göre. #fashiongpp hashtagıyla bu kategoride yarışmaya katılabilirsiniz.

5-  Action: Hız,yarış,hareket ve eylemi ifade eden birçok formu kullanarak bu kategoride  #actiongpp hashtagıyla yarışabilirsiniz.

6- Street:  Sokakları,yaşadığınız şehri,ağaçlık caddeleri ve şehrin bulvarlarını yansıtan fotoğraflarla  #streetgpp hashtagıyla yarışabilirsiniz.

7- Sport: Tutku,spor,atletizim ve spor ruhunu yansıtan resimlerinizi  #sportgpp hashtagıyla paylaşıp bu kategoride yarışmaya katılabilirsiniz.

8- Night: Çektiğiniz herhangi bir gece resmini  #nightgpp hashtagıyla paylaşarak yarışmaya katılabilirsiniz.

9- Sound/Silence: Ses nedir, ne değildir ? Bir fotoğrafla bunu gösterebilirim diyorsan eğer #soundsilencegpp hashtagıyla yarışmaya katılabilirsiniz.

10- Point of View: Şimdi neler oluyor ? Kutlamalardan protestolara kadar birçok resimle  #pointofviewgpp hashtagı kullanarak yarışmaya katılabilirsiniz.

Ödüller:

  • Samsung Galaxy Cep Telefonu
  • TTanınmış fotoğrafçılardan oluşan jürinin seçeceği 10 finalistin eserleri, 2012 yılında Saatchi Gallery’de düzenlenecek ‘Out of Focus’ çerçevesinde 2 ay boyunca sergilenecek. Ayrıca finalistler bir arkadaşlarını da yanlarına alarak Londra’daki sergi açılışına katılabilecek.
  • Kazananlardan biri, profesyonel bir fotoğrafçı ile birlikte hayatında ilk kez tecrübe edebileceği bir yere seyahat etme fırsatını da yakalayacak. Büyük ödüle sahip olacak şanslı kişinin resmi ayrıca Londra Saatchi Resim Galerisinde 2 ay boyunca sergilenecek.

Fotoğraf yarışmasına katılmak için linkinden başvurabilirsiniz. 31 Ocak 2012’ye kadar google.com/photographyprize adresinden kaydınızı yaptırabilirsiniz.Yarışma ile ilgili gelişmeleri takip etmek ve yarışmaya katılan fotoğrafları görmek için Google Photography Prize at Saatchi Gallery London sayfanızı çevrelerinize ekleyebilirsiniz.Örnek resimleri görmek için kategorilerdeki hashtaglere tıklayabilirsiniz.

Kaydınızı yaptırdıktan sonra;

Resminizi Google Plus hesabınıza yükleyin.

Resminizi yükledikten sonra seçtiğiniz kategorinin hashtagını kullanarak herkese açık bir şekilde fotoğrafınızı paylaşabilirsiniz.

İyi Şanslar !

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen