Sosyal Medya

Google Fiber Geliyor !

Google’ın Kansas’taki deneysel projesinin ismi olan Google Fiber bu zamana kadar 1.100’ün üzerinde yerde teknoloji deneylerinde yer alabilmek için başvurmuş. Google, Google Fiber hizmeti ile internetin 100 kat daha hızlı olacağını ifade ediyor. Kim 100 kat daha hızlı bir internet istemez ki ? Google’ın Google Fiber ile ilgili hazırladığı esprili tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Google Fiber’in Google için her ev için 3,000$ ile 8,000 $ arasında maliyet getireceğin toplam olarakta 60 milyon USD ile 1.6 milyar USD arasında maliyet bekleniyor. Google Fiber’in Kansas’taki deneme aşamalarında uzun süre çalışıldı. Google Fiber bağlantı hızının 1 gigabit/saniye olacağı bu hızın Amerika’daki internet hızı ortalamasının 100 katı olacağı tahmin ediliyor.

Google Fiber’in çalışma şekli aşağıdaki resimde anlatılıyor;

Google Fiber özellikle ISP’ler için büyük avantaj sağlayacaktır. Bu arada bu hizmet ilk defa Amerika’da verilmiş olacak şu an için adil kullanım kotalarına güvenmekten başka çaremiz yok. Google Fiber ile ilgili ayrıntılı açıklama Google tarafından bugün yapılıyor. Açıklama şu an itibariyle 9 saat içerisinde başlayacak. Açıklamayı aşağıdan zamanı gelince canlı olarak izleyebilirsiniz.

Google Fiber ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için Google Fiber Blog, Google Fiber Twitter üzerinden takip edebilirsiniz. Güncellemeleri gün içinde buradan duyuracağız.

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen