Teknoloji

Google Drive Açıldı!

Bulut destekli depolama servisleri DropBox,  iCloud ve Skydrive dan sonra Google Drive bugün itibariyle hizmet vermeye başladı.  5GB ücretsiz depolama alanı sunan Google Drive; Her yerden erişip dosyalarınızı saklayabilece  PC, MAC, Android ve iPhone ve iPad’ler için hizmet verecek. Google Play Store üzerinde yayınlanan Google Drive uygulaması ile veya drive.google.com adresinden;  Google Drive servisini Google hesabınızla giriş yaparak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Google Drive tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Google Drive ile Neler Yapabilirsiniz ?

Heryerden Ulaşın : Google Drive’a heryerden ulaşabilirsiniz. Ofisinizden, evinizden, telefonunuzdan kısaca nereye giderseniz gidin Google Drive yanınızda. Google Drive’a şu anda PC, MAC ve Android cihazlardan ulaşabilirsiniz. iPhone ve iPad uygulamarı çok yakında çıkıyor.

İhtiyacınız olan Herşey Tek Bir Yerde: Google Drive bütün dosyalarınıza istediğiniz yerden ulaşım imkanı sağlıyor. Telefonunuz bozulduğunda, laptopunuza su döküldüğünde veya hardiskiniz bad sector olduğunda dosyalarınız kaybolmuyor. Her yerden ve bütün cihazlardan Google Drive’a ulaşabilirsiniz.

Ortak Çalışma: Google Docs ile yaptığınız herşeyi Google Drive ile de yapabilirsiniz. Google Drive üzerinden bütün dosyalarınızı çalışam grubunuzdaki arkadaşlarınızla paylaşabilir onlarla ortak dosyalar oluşturup editleme yapmalarına imkan verebilirsiniz.

5 GB Ücretsiz Alan: Google Plus yukarıda bahsettiğimiz özelliklerin yanı sıra her kullanıcı için 5 GB ücretsiz alan sağlıyor. 5 GB ücretsiz alanınızı 25 GB’a kadar yükseltebilirsiniz. 5 GB size yetersiz geliyorsa ve yükseltmek istiyorsunuz Google ihtiyaç duyduğunuz alana göre sizden aylık bir ücret  alıyor. Fiyatlar şu şekilde;

25 GB Alan: Aylık 2.49 USD
100 GB Alan: Aylık 4.99 USD
200 GB Alan: Aylık 9.99 USD
400 GB Alan: Aylık 19.99 USD
1 TB Alan: Aylık 49.99 USD

Google Drive Android uygulamasına linkten ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen