Teknoloji

Google Currents

Google Currents, tabletler ve akıllı telefonlar için, Google tarafından geliştirilmiş, ücretsiz ve hızlı bir yayın okuma aracıdır.

Google Currents, tabletler ve akıllı telefonlar için, Google tarafından geliştirilmiş, ücretsiz ve hızlı bir yayın okuma aracıdır.

Şu anda yayıncı editions’lar arasında Dünya çapında popüler bir çok gazete, çeşitli konularda dergiler ve web adresleri, bloglar ve rss beslemeleri yer almakta. Google Currents, haber, eğlence, spor, bilim, ve daha pek çok kategorideki trend içeriği belirlediğiniz zaman aralıklarında güncelleyerek size sunuyor ve arzuladığınız platformda, sözkonusu içeriği paylaşmanıza olanak sağlıyor.

  Google Currents, aynı zamanda arama teknolojisini kullanarak, yayıncı editions’lar arasında yer almayan içeriği de takip etmenize olanak sağlıyor. Bu bağlamda, kimi Türkçe karakterlerde sorun yaşansa da yerli gazete ve blogları, haber portallarını takip etmeniz de mümkün.

Yine Google Currents ile, Google Reader aboneliklerini de takip edebiliyoruz. Uygulama şu ana dek, Android Market’te 500.000’i aşan sayıda download edilmiş durumda.

Google Currents Android Market Adresi için tıklayın.  Google Currents Appstore Market Adresi için tıklayın.

Yazar Hakkında

Hüseyin Akdoğan

90'ların ortasında programlamaya merak sardı. GWBasic, QuicBasic, Visual Basic ile biraz oyalandı, sonra yolu Java ile kesişti! Arada hala çok sevdiği PHP ile de teması oldu. Günceli ve gündemi takip eder, siyasi pozisyon almak ve fikri planda tartışmaktan kaçınmaz! Bunların yanında sıkı da bir Fenerbahçe'lidir. Twitter: @hakdogan