Teknoloji

Google + Aktiviteleri Klout’a Eklendi

Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım alanlarındaki puan durumunuzu gösteren Klout Google + aktivitelerinide Klout’a ekledi.

Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım alanlarındaki puan durumunuzu gösteren Klout Google + aktivitelerinide Klout’a ekledi. Sizde Klout hesabınıza giriş yaparak Google Plus’ı sisteme entegre edebilirsiniz.

 Klout hesabınıza şu anda Facebook, Twitter, Google Plus, LinkedIn, Foursquare, Youtube, Instagram, Tumblr, Blogger, WordPress, Last.fm ve Flickr hesaplarınızı bağlayabiliyorsunuz. Klout, Google API kullanıma açıldıktan sonra Google + aktivitelerini  sisteme ekledi. Google + aktivitelerini ekleyen kullanıcıların Klout puanında artış gözlendi. Myspace kurucusu Tom Anderson’un puanı 64’den 77’ye, Google TV çalışanı Erica Joy’un puanıda 63’den 74’e çıktı.

Yaşanan bu puan artışı kullanıcıların Google Plus’ı aktif olarak kullandığını gösteriyor.

Klout’un bizim için acı bir anısı var. Sosyal ağların fazlalaştığı bir dönemde “bir algoritma geliştirip o algoritmaya dahil olan kişilere social rank verelim” fikrini attıktan bir taslak çalışması yapmıştık. Daha sonra beta Klout Amerika’da yayına başladı. Şimdilik sadece fikri geliştirip Klout’u izlemekle yetiniyoruz.

not: Yazı için Mashable’dan yararlanılmıştır.

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen