Sektörel Haberler Uygulamalar

Gmail Android Uygulaması Microsoft Exchange Desteği Sunuyor

Gmail Android uygulaması için yayınlanan son güncelleme, tüm cihazlar için Microsoft Exchange e-posta hesabı desteğini getiriyor. Bu eklemeyle birlikte aynı alanda kişisel ve kurumsal bilgilerinin bir karışımını isteyenlerin uygulamada eksik gördüğü noktalardan biri kapatılmış oldu.

gmail-android-uygulamasi-microsoft-exchange-destegi-sunuyor
Artık kullanıcılar Gmail uygulamasına hesap eklerken listenin altında özel bir Exchange seçeneği görecek. Google‘dan yapılan açıklamaya göre, söz konusu güncelleme birkaç gün içinde Play Store üzerinden tüm kullanıcılara ulaştıracak. Google, iki yılı aşkın bir süredir Gmail Android uygulamasından Yahoo, Outlook ve Hotmail gibi üçüncü taraf e-posta sağlayıcılarını destekliyor. Ancak Nexus serisi cihaz sahiplerinin dışında kalanlar, Microsoft desteğinden yoksundu.
Teknoblog‘un haberine göre Nexus serisi telefonlar da 2014’te gelen Microsoft kurumsal sunucu desteğiyle söz konusu imkana kavuşmuştu. Yayınlanan güncellemeyle birlikte Gmail, Android kullanıcıları için daha tercih edilesi bir e-posta uygulaması kimliği kazanmış oldu. Gmail İOS uygulamasının aynı esnekliği ve kullanışlılığı sunduğunu söylemek ise pek mümkün değil. Google, İOS kullanıcılarını halen Gmail hesaplarıyla sınırlıyor.

Yazar Hakkında