Sosyal Medya

Gerçek Zamanlı Ortak Hikaye Yazım Platformu – Fikaye

Fikaye.com Londra’da Türk girişimcilerin yaklaşık 1 yıldır geliştirdiği Dünyanın ilk gerçek zamanlı ortak hikaye yazım platformu.

Fikaye üzerinden kullanıcılar, kendi sosyal ağları içerisinde hikayeler oluşturup,bu hikayeleri ortak bir şekilde devam ettiriyor. Bu anlamda ortak hikayeler, ortak haberler, ortak senaryolar oluşturulabiliyor. Üstelik yayınlanırken, yazım hakları, zaman sınırlamaları, yazar seçimleri, sonlandırma yetkileri ve daha birçok yeniliği de beraberinde getiriyor.

Kullanıcıların ortak hikayeler oluşturması, sosyal bir yaratıcılığın ortaya çıkmasını sağlayan Fikaye; Sosyalleşme anlamında getirilen zaman sınırlamaları ve yazar hakları gibi özellikler ise kişinin hızlı ve yaratıcı düşünmesini tetikliyor. Böylece paylaşımcı, özgün ve kaliteli bir dijital sosyalleşme kültürü oluşuyor.

Fikayeciler’e göre;

İnsanların ortak hikayeler oluşturması çok önemli bir değere sahip. Üyeler tarafından birlikte yazılan tüm hikayeler, ortak yaratıcılığı, değerleri, mizahı ve gündemi oluşturacak. Bu yeni nesil sosyalleşme algısı ile Fikaye, Dünya arenasında kolayca yer bulacak.

Aktif olacağımız her ülkenin kendi kültürünü, mizahını ve gündemini Fikaye’ye aktaracağı düşünmek bile heyecan verici.

Fikaye’yi daha yakından tanımak için fikaye.com’u ziyaret edebilir, Fikaye ruhunu taşıyan paylaşımlar, Fikaye hakkında detaylı bilgiler ve siteden ön görünümler için Facebook.com/fikaye ve Twitter.com/fikayecom adreslerine göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.