Sosyal Medya

Gazze’yi Bombala Oyunu Google Play’den Kaldırıldı

PlayFTW adlı katliam destekçisi bir grup tarafından Google Play‘e yüklenen “Bomb Gaza” adlı oyun kullanıcıların tepkileri üzerine Google Play’den kaldırıldı. Oyuna girenler Gazzeli’lerin üzerinden uçak uçurarak masum sivil halkın üzerine bomba bırakarak  puan (?) kazanıyordu. Oyun yayında kaldığı süre boyunca 500 veya 1000 kez downlaod edildi. Katliam destekçisi grup PlayFTW Google Play’de şu anda piyano ve uzay oyunu olmak üzere 2 adet oyuna sahip. Google Play üzerinden iğrenç oyuna tepki gösteren kullanıcılar aşağıdaki mesajları bıraktılar.

gaza bomb ratings

Oyun ayrıca dünya çapında birçok kişiden tepki aldı ve sosyal medya kullanıcıları tepkilerini sosyal medya platformları üzerinden dile getirdiler.Kullanıcılar daha çok Google Play’in kullanım koşullarına ters düşen bu insanlık dışı uygulamaya nasıl izin verdiğini tartıştı.

Sosyalsosyal.com olarak insanlık dışı bu uygulamaya izin veren ve yükleyenleri kınıyoruz. Filistin direnişini anlatan 7 şarkı başlıklı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Halil Çevik

Bilişim sektörüyle yakından ilgileniyor. Sosyal Medya'dan kopamıyor. Mezun olduktan sonra hastanede internet sıkıntısı çeken hastalarına 3G modem dağıtma, onlara Facebook ve Twitter üzerinden ilaç saati hatırlatmak gibi düşünceleri var.