Twitter

Galata Kulesi Twitter’a Dönüşüyor

2009 yılından beri her 30 Haziran’da Mashable’ın öncülüğünde kutlanan “sosyal medya günü” bu yıl kuru pasta yenip sosyal medya konuşulan üretkenlik dışı formundan çıkıyor. İstanbul merkezli yaratıcı profesyoneller ağı Yaratıcı Fikirler Enstitüsü’nün kamusal alana yeni işlevler kazandırmak için düzenlediği deneysel etkinliklerin bu yılki adresi Galata Kulesi. 30 Haziran 2012’de İstanbul, alışkın olmadığı kamusal alan etkinlikleri ile tanışacak.

Bahçeşehir Üniversitesi, Mashable ve TENGA’nın desteğiyle düzenlenen SOCIAL/IST 2012 Sosyal Medya Günü kapsamında İstanbul Galata Kuledibi’nde artarda 3 etkinlik düzenlenecek.

1) Galata Kulesi Twitter’a Dönüşüyor

Benzersiz sosyal medya entegrasyonuyla Türkiye’nin en büyük açık hava forumu. Etkinliğin moderasyonu Galata’da olmak üzere, katılımcılar tüm sosyal medya platformları üzerinden foruma katılabilecek. Etkinlik boyunca elde edilecek veriler, Galata Kulesi üzerine yansıtılacak “timeline” ile izleyicilerle paylaşılacak. “Galata Kulesi Twitter’a Dönüşüyor” etkinliği, geleneksel medyadan beslenen sosyal medya anlayışını sorgulayarak sosyal medyanın kendine has, arınmış bir içerik üretimi gerçekleştirmesini öneriyor. Birçok ünlü aktivist ve Yaratıcı Fikirler Enstitüsü’nün bağımsız karşı medya hareketi 140journos moderatörlüğünde gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikte, ana akım medya tarafından işlenmeyen nükleer enerji konusu “vatandaş haberciliği” anlayışıyla ele alınacak. Sosyal medya platformları üzerinden gelen veriler ile Türkiye’nin en büyük açık hava forumu gerçekleştirilecek. Sosyal medya sayesinde var olan dijital dünya yurttaşlığının ortaya çıkardığı ütopik demokrasinin sosyal medya kullanıcılarıyla bir modellemesinin yapılması sağlanacak. Bu sayede dijital ekosistemin kullanıcılara sunduğu eşit söz hakkı, gündelik hayatta da karşılık bulacak.

2) Audiovisual Orchestra Galata’da

Tablet bilgisayarlar üzerinden “projection painting” prensibiyle doğaçlama animasyon ve çizgi film performansları sergileyen, tablet bilgisayarlar üzerinden doğaçlama dijital müzik üretimi ile kamusal alanda nitelikli görsel ve işitsel ürünler ortaya koyan Yaratıcı Fikirler Enstitüsü “Audiovisual Orchestra”, 30 Haziran’da Mashable tarafından desteklenen SOCIAL/IST 2012 Sosyal Medya Günü etkinlikleri kapsamında Galata Kuledibi’ne geliyor, sosyalleşen medya etkileşime dayalı benzersiz bir görsel ve müzikal etkinlik ile kutlanıyor. Alternatif sanat dünyasının atmosferini yeniden şekillendirecek, illüstratörler ile caz ve blues müzisyenlerinden oluşan orkestra, geleneksel yöntemleri dijital yeniliklerle birleştirerek dinleyenlere sosyal medya gününde sıradışı bir müzik ziyafeti sunmaya hazırlanıyor.

Etkinligin Facebook sayfasinin linki: http://www.facebook.com/events/407568909261938/

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.