Sosyal Medya

Friendfeed Yayın Hayatına Son Veriyor [Özür ve Düzeltme!]

Ekim 2007’de kurulan gerçek zamanlı haberleşme ve paylaşım sitesi Friendfeed 10 Mart 2012’de kapatılıyor.

Herkese Merhaba,

Bu sabah gelen “Friendfeed Kapanıyor” başlıklı bülteni yayınladıktan sonra özellikle haberin doğruluğu üzerine Twitter üzerinden gelen tepkilerden dolayı yazının hemen altına haberin yanıltıcı olmaması için aşağıdaki yazıyı eklemiştik;

Önemli Not: Sosyalsosyal.com’a gelen bir bülteni yayınladık henüz bloglarında bir açıklama yer almıyor. Doğru olma ihtimali üzerine araştırıyoruz. Aksi söz konusu olursa haberi güncelleyeceğiz. İlginize teşekkür ederiz.

Daha sonra araştırdığımızda bu haberin Friendfeed’in blogunda yer almadığını ve bize gelen mailin kurumsal mail olmadığını gmail adresli bir mail olduğunu farkettik. Friendfeed kapansaydı eğer blogunda veya anasayfada bir duyuru metni ile karşılaşırdık. 

Sosyalsosyal.com olarak az zamanda içerik üretmeye ve sosyal medya haberlerini en kısa zamanda sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu haberi dikkatsizlik sonucu doğruluğuna emin olmadan sizlere ulaştırdığımız için özür dileriz

Özrümüzün bir ifadesi olarak ; Gelecek hafta Sosyalsosyal.com ziyaretçilerine hediye etmeyi düşündüğümüz 3 kitabı [Zengin Adamın Kehaneti – Robert T Kiyasoki] iletisim[at]sosyalsosyal.com adresine isim soyisim ve adres bilgilerini gönderen 3 kişiye hediye edeceğiz.

Bu haberi telafi etmemiz için elimizden geleni yapmaya hazırız. Telafi etmemiz için yapmamızı istediğiniz önerileri iletişim sayfasından bize gönderebilirsiniz.

Sosyalsosyal.com olarak konunun takipçisiyiz Friendfeed ile ilgili tüm gelişmeleri sizlere ulaştıracağız.

Saygılarımızla
Sosyalsosyal.com Ekibi

——————

Ekim 2007’de kurulan gerçek zamanlı haberleşme ve paylaşım sitesi Friendfeed 10 Mart 2012’de kapatılıyor. Kullanıcıların, internette üye oldukları bloglar, arkadaşlık siteleri, fotoğraf siteleri, imleme siteleri gibi pek çok kaynaklardaki aktivitelerini arkadaşlarıyla paylaşmaları ve yorumlamalarını sağlayan yeni nesil bir sosyal ağ olan Friendfeed kurulduğundan bu yana milyonlarca kullanıcıya ulaştı.

Friendfeed 10 Ağustos 2009 tarihinde Facebook tarafından satın alınmıştı. Bu satın almadan sonra bir süre daha yayın hayatına devam eden sosyal ağ projesi, kullanıcılarının bağlılığı nedeniyle kar amacı gütmeden yayın hayatına devam etmişti.

Türk kullanıcılarının yoğun ilgisi ve duygusal yaklaşımları Bret Taylor’ın bu projeyi ayakta tutabilmesi için itici güç oluşturuyordu. Bilindiği üzere firmanın Kaliforniya Mountain View’daki ofisinde çalışan 12 kişi, Facebook’un komşu şehir Palo Alto’da bulunan ofisine taşınmış ve dört kurucusu Taylor, Paul Buchheit, Jim Norris ve Sanjeev Singh, Facebook üretim ekiplerinde yönetici pozisyonlar üstlenmişti.

Friendfeed çalışanları son defa kullanıcılarını böyle selamladı;

Önemli Not: Sosyalsosyal.com’a gelen bir bülteni yayınladık henüz bloglarında bir açıklama yer almıyor. Doğru olma ihtimali üzerine araştırıyoruz. Aksi söz konusu olursa haberi güncelleyeceğiz. İlginize teşekkür ederiz.

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.