Foursquare Sosyal Medya

Foursquare’den İşletmeler İçin İphone ve Android Uygulaması

iPhone ve Android telefonlar için geliştirilen ‘Foursquare For Business’ uygulaması, yayına alındı. Yeni uygulamayla işletmeler, sahiplendikleri sayfayla ilgili düzenlemeler veya içerik paylaşımını artık sadece bilgisayardan değil akıllı telefonlardan da yapabilecekler, mekanın ziyaretçileri hakkında bilgi edinebilecekler.

Google Play veya App Store Türkiye’den indirilebilen uygulamayı incelediğinizde; ana sayfada yer alan ‘Activity’ sekmesi ile mekanı ziyaret eden kullanıcıların check-in’lerini, yorumlarını ve mekanda çektiği fotoğrafları görebiliyorsunuz. Ayrıca işletmenizi ziyaret eden kişilerin profillerini inceleyebiliyor ve sizin mekanınızı kaç defa ziyaret ettiğini, mekana yazdığı yorumları kolayca görebiliyorsunuz. Bir diğer sekme olan ‘Analytics’ sekmesinden de işletmenizin bulunduğu mekanı en çok ziyaret eden kişiler, toplam check-in sayısı ve mekanın beğeni sayısı gibi bilgilere erişebiliyorsunuz. Yeni eklenen ‘Specials’ sekmesiyle ise sadece bilgisayarda hazırlayabileceğiniz kampanyaları aktif hale getirebiliyor ya da pasif yapabiliyorsunuz.

Business uygulamasının başlangıç için yeterli olduğu düşünülse de, Foursquare’ın bu yeni uygulamasını zaman içinde geliştireceğini düşünüyoruz. Uygulamanın android sürümüne buraya tıklayarak, iPhone sürümüne ise buraya tıklayarak sahip olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Öznur Üstüntaş

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu, sosyal medya ile ilgileniyor.