Foursquare Sosyal Medya Swarm

Foursquare’ in Check-in Aracı : Swarm

Foursquare uygulaması Türk halkı tarafından hayli benimsenmiş, nerede olduğunuzu arkadaşlarınızla paylaştığınız bir platformdu. Ancak bildirim dönemi kapandı ve büyük bir yeniliğe adım attı.

Yer bildirim platformu Foursquare yapım aşamasına alındı ve artık check- in yapılamıyor. Bildirim yapmak için Swarm uygulamasını indirmek zorunda kalıyorsunuz.

Bildirim yapacakken sizinle konuşan uygulama yani Foursquare, yer bildirimi yapmak için Swarm uygulamasına geçilmesi gerektiğini upuzun bir maille detaylı anlatmış.

Yeni Foursquare açtığınızda göreceğiniz ekran;

unnamed

Peki şimdi Foursquare de amaç ne ?

‘’En iyi nerede’’  sorusuna cevap vermek için yeniden yapılandırılıyor.

Amaç bu uygulama ile keşifler yapmanız, en iyi mekânları öğrenmeniz için uygulamayı daha kapsamlı hale getirmek.

Foursquare kullanıcılarının %75’ i Swarm kullanarak bildirim yapmaya devam ediyorlar.

Swarm’ da Foursquare’den farklı olarak arkadaşlarınızla daha hızlı bağlantı kurmanıza olanak sağlıyor.

Foursquare’ den yeni mekânlar keşfederken Swarm’dan yer bildirimi yapabilirsiniz.

Evde otururken Boğazda bildirim yapanlara kötü bir haberim var J Foursquare’ in check in aracı Swarm uygulaması en son görüldüğünüz yeri tespit ediyor ve arkadaşlarınız orada olmadığınızı görebiliyor.

Benim gibi uygulamaya biraz ön yargılı bakanlar için söylemeliyim ki Swarm uygulamasına alışmak biraz zaman alabilir. Birçok uygulama da karşımıza çıkan ‘’BEĞEN’’ butonu yerine ‘’ ilgileniyorum’’ butonu eklenmiş.

Mavi rengine alıştığımız Foursquare uygulamasında hem yer bildirimi yapıp hem mekânlar hakkında detaylı bilgiye sahip olup yorumlar yaparken bir çok mekân keşfettik. Ancak artık bildirim yapmak için swarm kullanıp, keşif yapmak için Foursquare kullanacağız.

Check-in de Avrupa birincisi olduğumuzu varsayarsak Swarm’ a karşı pekte ön yargılı olacağımızı sanmıyorum.  (: 

Yazar Hakkında