Pazarlama

FlapIt, Pazarlama Aracı Olabilir mi?

Markalar, müşteriler için tek ve biricik olmak ister. Bu durum maratonda ipi göğüslemeye eş değerdir. Çünkü, rekabetin hız kesmeden süregelmesi markaları tedirgin etmektedir. Potansiyel müşteriyi elde tutmak ve yeni müşteriler bulmak artık eskisinden de güç. Dünde kalan, bugünlerde alışılagelen mecraları ve teknikleri bir kenara bırakarak alternatif pazarlama kanalı bulmak bir bakıma ihtiyaca dönüştü. Doğan ihtiyacı bir nebzede olsa giderebileceğiniz FlapIt‘i kullanarak  pazarlama mecralarınızı birleştirebilirsiniz.

flapit-pazarlama-araci-olabilir-mi-

Hatırlarsanız daha önceki yazımızda sanal beğeniyi real beğeniye çeviren retro sayaç Flapit konusuna detaylı bir şekilde değinmiştik. Bilmeyenler için kısaca özetleyecek olursak, Flapit sanal dünyanızın yakın takipçilerinin gerçek hayatta ki karşılığını ölçümleyen sayaçtır.

flapit-pazarlama-araci-olabilir-mi-sosyalsosyal

İşletmelerin temelini oluşturan ”ölç(e)mediğiniz şeyi yönetemezsiniz” felsefesinde ki ölçümü sanal ve gerçek platformda görebileceğiniz FlapIt, markalar için stratejik bir pazarlama aracı olabilir. Düşüncesi bile kulağa hoş geliyor. Tüketici gözüyle bakacak olursak, sanal ve gerçek beğeniler markaya olan bakış açınızı etkileyebilir. Beğenerek takip ettiğiniz marka, organik takipçiye mi sahip yoksa gerçek kişilerin beğenisi aslında büyük bir kandırmaca mı? gibi sorular, tüketici nezdinde salt gerçekliğe ulaşacaktır. Marka açısından düşünecek olursak, marka başarısı ya da başarısızlığı gözler önüne serilebilir. Dolasıyla marka olumlu ya da olumsuz olarak müşteriden payını alır. Başarılı markalar, imajını taçlandırırken; başarısız markaların imajı sarsılabilir. Sonuç olarak, işletme ilerlemeler için yeniliğe gitmeli ve risk almalıdır. Markalar riske girerek ummadığı şekilde güven de tazeleyebilir. Öyleyse tüketici olarak talep ediyoruz, birleştirilmiş pazarlama mecralarını denemekte fayda var. Hadi bakalım deneyinde görelim. 🙂

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author