Facebook Sosyal Medya

Facebook’un ‘Kaydet’ Butonu Tüm İnterneti Kapsayacak!

Son zamanların Facebook‘da en çok kullanılan özelliklerinden biri haline gelen ‘Kaydet‘ butonu artık tüm interneti kapsayacak. Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan buton yardımıyla içerikleri kaydedip daha sonra inceleme fırsatı sunun Facebook, beğenilen özelliği bir adım öteye taşıyarak tüm internet üzerine kullanılabilir hale getiriyor.

facebookun-kaydet-butonu-tum-interneti-kapsayacak1 facebookun-kaydet-butonu-tum-interneti-kapsayacak2

Facebook‘un bu özelliğini bir kez daha hatırlayalım: Sağ üst köşede bulunan ok yardımı ile açılan menüde ‘Kaydet’ butonu bulunur. Bu buton  sayesinde gözünüze çarpan fakat inceleme fırsatınız olmadığı anlarda içerikleri kayıt edip, daha sonradan izleme inceleme fırsatı bulabiliyoruz. Hatta daha önce kaydedip fakat unuttuğunuz içerikleri de sık kullanılanlar bölümüne eklenen link aracılığıyla bulabiliyorduk ve Facebook zaman zaman bu kaydedilen içerikler için hatırlatmada bulunuyordu.

Devrim niteliğinde yada ilk olmasa da Facebook’un bu özelliği yalnızca kendi arayüzünde mevcuttu. Facebook artık kaydetme ve hatırlatma yapan bir çok uygulama ve eklentiye rakip.

Facebook‘un yeni arayüzüne like ve share butonlarının yanına bir de ”save/kaydet” botunu gelecek. Bu sayede Facebook herhangi bir platformda, sitedeki içeriği kayıt etmenize ve sonradan erişebilmenize olanak sağlayacak. Rakiplerinden en büyük avantajı ise her gün kullandığımız mobil uygulamasından ve tarayıcı üzerinden bu içeriğe ulaşabiliyor olmamız.

Özelliği geliştirmek adına kodlar paylaşılmaya başlandı, 1 haftaya kalmaz tüm kullanıcılar sitelerde bu butonu görmeye başlayacaktır.

 

Yazar Hakkında