Facebook

Facebook’tan Yeni Sayfa Tasarımı

Facebook uzun bir aranın ardından sayfa tasarımlarında sil baştan bir değişikliğe gidiyor. Daha öncede sayfa tasarımlarında değişiklikler deneyen Facebook bu kez radikal bir kararla karşımıza çıkıyor.

Yeni tasarımda sağ ve sol kenar çubukları, sayfa sekmeleri, videolar ve etkinlik ön plana çıkıyor. İçerik inceleme noktasında daha iyi bir deneyim sunan yeni tasarım, yayınlanan içerik alanınıda  daraltıyor.

Facebook daha önce çeşitli kısıtlamalar nedeniyle sayfa erişimlerini düşürmesi, ana sayfa ziyaretlerinin git gide düşmesine neden olmuştu. Bu da Facebook‘ta yer alan markaları ve markaları yöneten ajansları zorlamıştı. Bu yeni sayfa tasarımı ile farklı bir deneyim oluşturan Facebook‘un erişimleri arttırması bekleniyor. Tasarımın asıl amacı bu olmasa da kullanıcıların ilgili sayfayı ziyaret etme ihtiyacı duymasını sağlamak gibi görünüyor.

facebooktan-yeni-sayfa-tasarimi2

 

Aynı tasarımda sayfa yöneticileri için içinde sağ tarafa bir istatistik bloğunu eklemeyi unutmayan Facebook, reklam verenler için bir eylem çağrısı botunu ile reklam türlerine kısayol ekliyor.

Yazar Hakkında