Facebook

Facebook’ta ”Satış Grupları” Devri Başlıyor!

Facebook, kullanıcıların sosyal paylaşımlarda bulunduğu en popüler platform. Aynı zamanda Facebook markaların dijital reklam kanalı olarak kullanıcılarla buluşmasına olanak sağlayan pek çok özellik barındırıyor. Son olarak Facebook’ta ”Satış Grupları” devri başlıyor diyebiliriz.

Facebook var gücüyle kullanıcı ve markaları senkronize etmek amacıyla yeni özellikler ekleme telaşında. Nitekim Messenger, mesajlaşma uygulamasını markaların ”call center” hizmetine açması en yakın örneklerden biri. Facebook‘un bugün itibariyle ”satış grupları” kategorisini eklenmesi ise satış devrine uzanan yeni bir serüven!

Facebook’un ”Satış Grupları” kategorisinin Kullanımı

satıs-grupları-facebook-sosyalsosyal

Facebook, satış odaklı sayfalar için kullanıcıların ihtiyacı olan ürün veya hizmetin ”en yakın” olanını bulup, satın almasına olanak sağlayacak. Peki nasıl? Kullanıcı bilgilerinizle Facebook‘a erişim sağladığınızda konum bilginizi kullanmanız yeterli. Sonrasında size en yakın satış gruplarını Facebooköne çıkanlar” özelliğiyle size sunar. Burada Facebook, sizin paylaşım ve internet kullanımınızı göz önünde bulundurarak ilgi alanınız ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda çıkarımlar yaparak size öneride bulunuyor Söz konusu satış grupları ”size özel” olarak tavsiye ediliyor. Konumunuza aktif hale getirerek, satış grupları kategorisini siz de deneyimleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author