Facebook

Facebook’ta Markalar için Teklif Ver Butonu

Facebook’un Timeline’a eklediği organ bağışı seçeneğinden sonra şu an beta sürümünde olan ve çok az sayıda yerel işletme sayfasında kullanıma açılan ‘Teklif’ seçeneğini ekledi. Teklif seçeneğiyle Facebook sayfanız üzerinden markanıza ait indirim veya herhangi bir kampanyayı kullanıma açabilirsiniz.


Facebook teklifler ile işletmelere daha çok insanla etkileşim halinde bulunma ve daha çok fan sayısına sahip olma imkanı tanıyor. Sadece bununla da kalmıyor. Kullanıcılar bu teklifleri arkadaşlarıyla paylaştıklarında ise sayfa hakkında konuşan kişi sayısı da artmaktadır. Facebook teklifler karşılığında hiçbir ücret talep etmemektedir. Ancak bir sayfanın teklif oluşturabilmesi için en az 500 beğeniyi şart koşuyor Facebook.

Teklif oluştururken her işletme kendi koşul ve şartlarını belirlemesi gerekmektedir. Kullanıcı teklifi almadan önce karşısına çıkan pop-up’ta bu koşul ve şartları görmekte ve ona göre hareket etmektedir. Böyle olacak her türlü kriz daha başlamadan önlenmiş olur.

Kullanıcı teklifi satın aldığında ise Facebook’a tanımlı olan e-mail adresine mail gitmektedir. Ya da isteğe göre cep telefonuna da mesaj şeklinde gönderilebilir.

Yazar Hakkında

Betül Beyza Demir

Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklam bölümü mezunu, ajans
içinde bir cadı, evde kül kedisi, sosyal medya kişisi, teknoloji
delisi, e-ticaret, dijital pazarlama meraklısı.