Sosyal Medya

Facebook’dan Esad’a Darbe

Suriye devlet televizyonunun sosyal paylaşım ağı facebooktaki sayfasının facebook idaresi tarafından kapatıldığı bildirildi.

Suriye devlet televizyonunun sosyal paylaşım ağı facebooktaki sayfasının facebook idaresi tarafından kapatıldığı bildirildi.

Champress internet haber sitesinin haberine göre, dün akşam, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Cihad Makdisi’nin, Amerikan ABC televizyonunda yayınlanan Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın mülakatıyla ilgili düzenlediği basın toplantısının görüntülerinini yüklenmesinden sonra Suriye devlet televizyonunun facebook sayfasının kapatıldığı belirtildi.

Haberde, Suriyeli gençlerin yeni bir facebook sayfası açarak, sayfayı Suriye devlet televizyonuna hediye ettiği kaydedildi.

Daha önce Suriye’nin özel televizyonu olan Dünya televizyonu, El Vatan gazetesi ve Champress internet haber sitesinin, Avrupa Birliği ve ABD’nin Suriye’ye uyguladığı yaptırım listesinde yer alan kurumlar arasında olması ve Suriye devlet televizyonunun facebook sayfasının kapatılması, Suriye basını tarafından “basın ve fikir özgürlüğüne darbe” olarak nitelendiriyor.

Facebook daha öncede Real Madrid’de forma giyen Brezilyalı oyuncu “Marcelo Vieira da Silva Júnior”ın sayfasını Filistin intifadasını desteklediği gerekçesiyle sayfasını kapatmıştı.

Bütün bu gelişmeler facebook kimler için var sorusunu akıllara getiriyor ?

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen