Facebook Sosyal Medya

Facebook ve WordPress’ten Sevindirici İşbirliği!

Dünya’nın en gelişmiş web sistemlerinden biri olan WordPress, Facebook ile web yöneticilerini sevindirecek bir iş birliğine imza atıyor.

Facebook artık WordPress ve blog sayfalarda yayınlanacak olan içerikler anlık olarak tanıyacak. Ek yazılımlara, ücretli eklentilere veya diğer modüllere ihtiyaç kalmaksızın işlemlerin tamamen anlık olarak makale şeklinde Facebook üzerinden yayınlanabilmesi mümkün olacak.

wp-foreign-policy1

Bilindiği üzere WordPress tabanlı bloglar, haber siteleri, eğlence portalları sosyal medya platformlarında oldukça geniş kitlelere sahip web siteleridir. Günümüzde internet sitelerinin %35’i WordPress tabanlı olması Facebook ile de yapılan iş birliği neticesinde, kitle yaratma, koruma, reklam ve bir çok alanda hayli büyük kolaylıklar sağlanmış olacak.

Ayrıca kamusal düzende bir çok bilgi ve içeriğinde Facebook üzerinden yayınlanma imkanı bulmuş olması, kamusal problemlere ve çözümlemelerine de kolaylık sağlayacak. Facebook ve WordPress işbirliğinin çok yakın bir süre içerisinde geliştirilmiş olan eklenti ile aktif edilmesi bekleniyor. Öncelikle haber siteleri ve bloggerları sevindiren bu eklentinin, ücretsiz olması da beklenen diğer noktalar arasında.

Yazar Hakkında