Facebook

Facebook Teklifleri Yenilendi

Facebook‘un, işletmelere özel teklifler ürünü güncellendi. Yapılan açıklamaya göre teklifler (offers) güncellemesi ile özel kupon kodları oluşturma, teklifin sık kullanılanlara eklenmesi gibi yenilikler getirildi.

Facebook, yaptığı yenilikler ile kullanıcılarını site dışına daha az çıkarmak için uğraşıyor. Teklifler de bunlardan birisi. Bir işletme, indirim kuponu gibi özel teklifler için Facebook üzerinden içerik oluşturabiliyordu. Her ne kadar güzel bir özellik olsa da pek sık kullanılmamıştı. Bunun farkına varmış olacaklar ki yenilik getirmeyi düşünmüşler. Bu çalışmanın sonucunda da teklifler özelliğinde bazı değişiklikler gerçekleşmiş. Yapılan değişiklikler kısaca şöyle:

Kupon kodları: Reklamverenler, teklif için talepte bulunanlara yönelik, özel kupon kodları oluşturabilecekler

Sık kullanılanlar: İnsanlar, masaüstü ve mobil üzerinden kolaylıkla teklif için talepte bulunabilecek ve ilgili teklif, otomatik olarak sık kullanılanlar çubuğuna kaydedilecek

Bildirimler: İnsanlar, kaydettikleri tekliflerle ilgili bildirimleri tüm cihazları üzerinden alabilecekler.

Tekliflerin online kullanımı: İnsanlar, online siparişlerini tamamlarken kodu kopyalayıp yapıştırarak, veya mağaza alışverişlerinde mobil cihazları üzerinden kupon koduna ulaşarak teklif kodlarını kullanabilecek.

Tekliflerin ve kuponların artık daha sık karşımıza çıkacağını düşünüyorum. Bakalım reklamverenler benimseyecekler mi?

Yazar Hakkında