Facebook Sektörel Haberler

Facebook Snapchat’e Rakip Oluyor!

Face swap uygulaması ile Facebook, Snapchat‘a rakip olmaya hazırlanıyor. Popülerleşen uygulama ile ilgili harekete geçen Facebook, Masquerade‘i satın aldı.

Yeni uygulama Snapchat‘in filtreleri ile benzer şekilde çalışıyor. Yüzünüzü gözlüklerle yada korsan şapkalarıyla süslemenizi de ağlıyor. Fakat bu uygulama gerçek ününü, yüzünüzü aynı anda başkasının yüzüne entegre edebilmesine borçlu.

Masquerade satışla ilgili yorumda bulunmazken ‘Facebook ile gücümüzü birleştirmekten ve teknolojiyi daha çok kişiye ulaştırmaktan heyecan duyuyoruz’ açıklamasını yaptı.

Facebook bir süredir, fotoğraf ve video araçlarını geliştiriyor ve bu satın alımdan sonra diyebiliriz ki Masquerade özellikleri yakında şirketin kendi ürünleri arasında yer alabilir. Tüm bunların yanında bu alışveriş Snapchat’in Looksery‘i satın almasına verilmiş bir cevap da olabilir. Looksery ile birlikte Snapchat yeni selfie lensleri sunabilir. Masquerade efektleri videoya gerçek zamanlı olarak uygulanabiliyor. Masquerade ayrıca uygulamasında tasarımcılarına kendi maskelerini ve filtrelerini geliştirmeleri ve bunları satabilmeleri hakkını da veriyor.

Yazar Hakkında