Sosyal Medya

Facebook Şaşırtmadı

Söz konusu özgürlük olunca Ortadoğu’da gerçekleşen çakma devrimlere her türlü desteğini veren Facebook yönetimi söz konusu Filistin halkının özgürlüğü olunca 3. İntifada sayfasını nefret duyguları içeriyor diye kapatmıştı.

Facebook İntifada sayfasını kapattıktan sonra şimdi de 5 milyon 465 bin üyesi olan ve Facebook’un en büyük Türk sayfası ‘Türk Bayrağı” hiç bir açıklama yapılmadan kapatıldı !

Söz konusu özgürlük olunca Ortadoğu’da gerçekleşen çakma devrimlere her türlü desteğini veren Facebook yönetimi söz konusu Filistin halkının özgürlüğü olunca 3. İntifada sayfasını nefret duyguları içeriyor diye kapatmıştı.Facebook bal gibi biliyor ki bir çöp konteynırının yanında çatışmanın ortasında babasının arkasında saklanan küçük Muhammed’i bu nefretin asıl sahipleri öldürdü.

 

Şimdi’de 5 milyon 465 bin üyesi olan ve Facebook’un en büyük Türk sayfası ‘Türk Bayrağı” hiç bir açıklama yapılmadan dün gece kapatıldı !

“Sayfa yöneticisi Ufuk Erbil yaptığı açıklamada, sayfa kurulduğu günden beri ülkemizin kültürel tanıtımı 81 ilin tarihi ve turistik yerlerini video ve resimlerini yayınlayarak bu konuda kamuya hizmet ettiklerini belirterek “Ayrıca, yine şanlı bayrağımız için canını

ve kanını veren şehitlerimiz ve gazilerimiz ile onların çok değerli ailelerine yönelik bir sürü aktivite ziyaretler programlar gerçekleştirdik. Bunun en son örneği 2009 Haziran ayında Şırnak’ta kafasından aldığı kurşunla ağır yaralanan ve 111 gün yoğun bakımda kalan Gazi Fırat Zorba’ya Kastamonu Tosya Kaymakamlığının başlattığı ’Bir Tuğlada Sen Koy’

kampanyasına desteğimizdir. Bu kampanyaya 27 Aralık 2010 tarihinden beri destek veriyoruz ve 15 Mart 2011 tarihinde ev için gerekli miktar toplanmıştır. Sonuç olarak Facebook yönetiminin bu haksız uygulamasını en kısa sürede sonlandırmasını ve sayfamızı tekrar açmasını istiyoruz. Üyelerimizi ve Türk Bayrağı sevdalılarını bu konuda yanımızda görmek  istiyoruz” dedi.

Erbil , herkesin Facebook’a tepki göndermesini istedi.

Site yönetimi sayfanın açılması için şu adreslere mail gönderilmesini istedi.”

ip@fb.com , disabled@fb.com

medyahayat


Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen