Bloglar Facebook

Facebook Resmi WordPress Eklentisini Yayınladı

Facebook WordPress için resmi eklentisini Facebook Developer sayfasında yayınlandı. Eklenti sayesinde WordPress üzerinden Facebook’ta yer alan tüm social pluginleri tek bir yerden kullanabilir ve yönetebilirsiniz.

Kullanım kolaylığı oldukça başarılı olan eklentide otomatik sayfada yayınlama özelliğiydi basit bir şekilde sunulmuş. Bir diğer özellik ise yazı panelindeki paylaşım butonlarından ister arkadaşınıza ister facebook sayfalarında anında paylaşım yapabiliyorsunuz.

Facebook resmi WordPress Eklentisinin Özellikleri:

Yeni bir içerik paylaşıldığı zaman yazarın Facebook Timeline’nına yazıyı gönderebiliyorsunuz.

Facebook sayfalara veya arkadaşlarınıza mention atabiliyorsunuz.

İçerik yayınlandığında sizin zaman tünelinizde ve facebook sayfanızda yayınlanacak olan güncelleme yazısını yazabilirsiniz.

Resmi Facebook WordPress eklentisinin içinde özellikle facebook yorum eklentisi için kullandığımız APP ID, App Secret gibi alanlarda yer alıyor. Facebook öneriler ve activity feed kutusu, beğen, gönder, tavsiye et butonlarınıda uygulama içinde bulabilirsiniz. Uygulamanın şu anda unoffical olarak kullandığımız wordpress facebook uygulamalarından en önemli farkı Facebook Insights ile bütünleşmiş olması. Konuyla ilgili daha çok bilgi almak için  Web Sitenizi Facebook Ile Canlandırmanın Yolları” başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Kurulumu gayet basit olan resmi Facebook WordPress eklentisini  Buradan indirip gerekli kurulumu yaptıktan sonra keyifle kullanabilirsiniz. Gerekli kurulumu yapmak için WordPress admin panelinize giriş yaptıktan sonra sol tarafta yer alan menünüzden eklentilere tıklayıp yeni ekle butonuna bastıktan sonra çıkan arama kutusundan arayıp blogunuza Resmi Facebook WordPress Uygulamasını kurabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mustafa Burak ERBAŞ

Profesyonel anlamda bir çok şirket ve kamu kuruluşları için özel web arayüz tasarımları hazırladı.2010 yılından itibaren özel bir reklam ajansında Web Arayüz Tasarımcısı olarak çalışmaktadır. Sosyal medya ile haşır neşir,aynı zamanda @sosyalsosyal kurucusu