Sosyal Medya

Facebook Resim Görüntüleme Değişti

Facebook ikinci defa resim görüntülemeyi değiştirdiğin de resimlere bakmak istediğimizde siyah bir arkaplan ile karşılaşıyorduk. Birçok kişi değişen resim görüntülemeyi beğenmemişti

Facebook ikinci defa resim görüntülemeyi değiştirdiğin de resimlere bakmak istediğimizde siyah bir arkaplan ile karşılaşıyorduk. Birçok kişi değişen resim görüntülemeyi beğenmemişti. Hatta eski resim görüntülemeye dönmek isteyenler başta Chrome uygulamaları gibi birçok yolu kullanmaya başladı. Facebook resim görüntülemeyi tekrar değiştirdi. Görünüşe göre bu sefer doğru bir iş yaptı.

Yeni güncelleme ile birlikte resim görüntülerken arka plandaki o itici siyahlık kalkmış yerini hafif bir gri ton almış. Bu tonlama ile resme odaklanabiliyorsunuz. Resmin hemen sol alt köşesinde like ve taglama butonları yer alıyor. Hemen sağ tarafta ise resme dair yorumlarınızı yapabiliyorsunuz. Facebook reklamları ise hemen sağ alt köşede yer alıyor.

Yeni resim görüntüleme Google Plus’ın resim görüntülemesine çok benziyor. Facebook Google Plus’ın resim görüntülemesini güncelleştirip iyi bir hale getirmiş.

Son güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen