Sosyal Medya

Facebook Reklam ve Sayfa Güncellemeleri

Bildiğiniz üzere daha önce facebook sayfa adminleri Sayfalar ve Reklamlar linkini bir arada görüyordu….

Dün Facebook Sayfa Bildirimleri Güncellemesi başlıklı bir yazı yayınlamıştık.Facebook bu güncellemenin ardından büyük bir değişiklik yaptı.Bildiğiniz üzere daha önce facebook sayfa adminleri Sayfalar ve Reklamlar linkini bir arada görüyordu.

Yapılan son değişiklikle Facebook Sayfalar ve Reklamları(Ads) ayırdı.Bu değişiklik  sonucu Facebook reklamları ön plana çıkartarak daha çok gelir elde etmeyi amaçlıyor.

Sayfalar kısmında yapılan son bir güncelleme ise bütün sayfaların orta blokta toplanmış olması.Sayfa sahipleri sayfalarını görmek istediklerinde bütün sayfalarını tek bir sayfa üzerinden görüyorlardı.Son güncelleme ile bütün sayfalar orta blokta toplanarak sağ ve sol bloklara yer açılmış.

Bu güncelleme ile sağ blokta facebook reklamlarını ve arkadaşlarınızın resimlerini de görebiliyorsunuz.Sol blok da her zamanki navigasyon işlemini görüyor.

Orta blok üzerinden de admin olduğunun bütün sayfaları görebiliyorsunuz.Ayrıca sayfanızın toplam beğeni sayısını,günlük aktiviteyi ve bildirimleri görebiliyorsunuz.Switch linkine tıklayarak facebook profilinizi sayfaya dönüştürebilirsiniz.

Facebook ufak bir güncelleme ile hem kendi reklamlarını ön plana çıkarmış hemde facebook sayfalarının görüntülendiği sayfada reklamverenler için yeni bir yer açmış.

Belki reklamverenler reklam hedeflemesi yaparken facebook sayfasına sahip olanlar diye bir hedefleme yapabilirler.

Sağ blokta “Facebook Sayfanız çok mu Kötü?” şeklinde reklam görürsek şaşırmayalım 🙂

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen