Facebook Sosyal Medya

Facebook Mobil Haber Akışında Büyük Değişim

Facebook mobil uygulamasında haber akışı için radikal bir değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Yapılacak olan değişiklik son güncelleme ile hayatımıza girebilir.

Twitter‘daki bazı paylaşımlara göre Facebook ana haber akışında en alta daha fazla haber ve içerik gösterebileceği bir navigasyon alanı eklemeyi test ediyor.

facebook-mobil-haber-akisinda-degisim

Testler sonucunda, paylaşılan ekran görüntülerine göre haber akışımızda normal paylaşımları görmeye devam edeceğiz fakat dilersek bunları filtre edebileceğiz. Haber, spor, yemek gibi başlıklarla içerikleri hızlıca görebileceğiz ve onlara yönelik birer akışa sahip olacağız.

Yeni özelliğin test edildiği fakat yayına alınıp alınmayacağı konusunda henüz karar vermeyen Facebook Mashable‘a doğruladı.

Bu yenilik tabi ki içerik sağlayıcılarına açılan Facebook Instant Articles özelliği sayesinde içeri alınacak olan bolca içeriği daha fazla kullanıcıya gösterebilmek için. Yani Facebook içerik sağlayıcılarına vadettiği daha fazla kişiye erişim için çalışmalara son hızla devam ediyor.

Testler olumlu sonuç verirse Facebook mobil uygulamasında büyük bir yeniliğe kavuşacak ve haber içeriği sağlayan bir çok uygulama ve şirket için bir problem ortaya çıkmış olacak.

 

 

 

 

Yazar Hakkında