Facebook Sosyal Medya

Facebook Messenger’a Bir Özellik Daha Geldi!

Facebook Messenger‘in güncelleme haberleri şu sıralar bitmek bilmiyor. Her geçen gün daha da geliştirilen platform, işlevler ile kullanıcılar arasında bir köprü görevi görmesi planına sıkıca tutunmuş durumda. Facebook‘dan David Marcus‘un paylaşımıyla açıkladığı bilgilere göre 900 milyon kullanıcıyı geçmiş olan platformun yeni özelliklerinin beğenildiğini anlamak mümkün.

facebook-messengera-bir-ozellik-daha-geldi

Sevincini Facebook içeriği ile paylaşan Marcus sadece bu haberi değil, yeni eklenen özellikleri de paylaştı. Snapchat‘den kopyalanan önemli bir özellik ile beraber gelelim eklenen yeniliklere:

Messenger’da kendinize özel isim belirleyebilirsiniz

Artık Messenger hesaplarınızı daha erişilebilir ve kolay bulunabilir hale getirmek için username özelliği yayına alınmış. Facebook kullanıcı adlarınızı daha önce aldıysanız eğer ”m.me/[kullaniciadiniz]” şeklinde bir bağlantıya sahip olabilirsiniz. Bu linke tıkladığınızda direkt olarak size mesaj göndermek isteyen kişiler mesajlarını size ulaşabilirler. Özellikle işletmeler için oldukça iyi bir özellik.

Facebook Messenger QR kod

Snapchat kullananların oldukça aşina olduğu ve artık Facebook Messenger‘a eklenen bir diğer özellik ise yeni nesil QR kod sayesinde profil fotoğrafını okutarak size ulaştırmak.

facebook-messengera-bir-ozellik-daha-geldi2

Facebook Messenger‘in önümüzdeki günlerde ne gibi yenikler getireceği merak konusu.

Yazar Hakkında