Facebook Uygulamalar

Facebook, Messenger Lite’ı Duyurdu

Günümüzde her ne kadar mobil cihazlar teknik bakımdan üst sıralara çıkmış olsalar da, herkes son model cihazları kullanamıyor ve eski akıllı cihazlarını kullanmaya devam ediyorlar. Bu cihazlar da güncel uygulamaları çoğu zaman iyi bir performans ile çalıştıramıyor. Haliyle bataryanın çabuk tükenmesi, telefonun donması gibi problemler ortaya çıkıyor. Dünyada 1,5 milyardan fazla insana doğrudan ulaşan Facebook, herkese bir şekilde ulaşabilmek için uygulamalarını farklılaştırıyor ve bu sayede sinir bozucu olmayacak bir şekilde Facebook kullanımını kolay hale getiriyor. Daha önce uygulamasının lite versiyonunu yayınlayan Facebook, şimdilik birkaç ülkede ama ilerde dünya çapında indirilebilecek Messenger Lite uygulamasını duyurdu.

Messenger Lite, daha az kaynak kullanarak daha az data çekip daha verimli bir şekilde Messenger uygulamasının kullanımını mümkün hale getirecek. Şu an için sadece Kenya, Tunus, Malezya, Sri Lanka ve Venezuela’da kullanılabilen Messenger Lite, yakında tüm ülkelerde kullanılabilir durumda olacak.

Messenger Lite ne yarar sağlıyor?

Messenger Lite, eski cihaza sahip kişilerin Messenger’ı daha verimli kullanmasına yardımcı olacak. Ayrıca, bağlantı gücünün düşük olduğu bölgelerde de kullanımı daha kolay olacak. Bu sayede arkadaşlarınızdan kopmamış olacak ve sürekli bağlantılı olabileceksiniz.

Siz ne düşünüyorsunuz? Messenger Lite kullanacak mısınız? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar Hakkında