Facebook Sosyal Medya

Facebook İlk Çeyreği Lider Olarak Tamamladı

Facebook 2016 yılı ilk çeyrek rakamlarını açıkladı. Hem finansal hemde kullanıcı istatistiklerine dair önemli rakamlara ulaşan Facebook, tam 5,38 milyon dolar gelir, 1,5 milyar dolar kar elde etti.

Facebook, yılın ilk çeyreğinde hisse başına 0,77 dolar kazandığını, toplamda 5,38 milyar dolar gelir elde ettiğini ve hisselerinin borsada %8 değer kazandığı açıkladı. Hisse değeri 119 dolara kadar çıkan şirket, gelirlerini yıllık kıyaslamada %52 arttırmış oldu. Facebook‘un karı 1,5 milyar dolar olarak paylaşılırken 2015‘in ilk çeyreğine göre %195’lik bir büyüme dikkat çekiyor. Kullanıcı başına gelir ise yine geçen yılın aynı döneminde %32 yükselmiş. Karlılık tarafında iyi bir performans gösteren Facebook, 2 milyar dolarak satın aldığı Oculus ve sanal gerçeklik tarafından yıl içerisinde dişe dokunur bir gelir beklemediğini ifade etti.

facebook-ilk-ceyregi-lider-olarak-tamamladi

Facebook, Instagram ve Messenger’da her gün 50 dakikadan fazla zaman geçiriyoruz

Mark Zuckerberg‘in paylaştığı bilgilere göre kullanıcılar Facebook, Instagram ve Messenger‘da her gün 50 dakikadan fazla zaman harcıyor. Aynı istatistik sonuçları 2014 Temmuz ayında Facebook için 40 dakika olarak paylaşılmıştı. Zuckerberg WhatsApp‘ta ne kadar süre harcandığı konusunda ise herhangi bir bilgi paylaşmıyor.

 

Yazar Hakkında