Facebook Sosyal Medya

Facebook Gönderiler İçin Embed Özelliği Herkes İçin Açıldı

Embed yani gömülü içerikler sosyal medyada etkileşimi arttırdığı gibi embed edilen sitenin trafiğini ve marka bilinirliğini de arttırıyor. Twitter’ın geçen sene tweetlerin embed edilebileceğini açıkladıktan sonra embed edilen tweetler özellikle gazeteciler tarafından çok fazla kullanıldı. Yakın dönemde Instagram’da resimlerin embed edilebilir olduğunu açıklamıştı. Son olarak Facebook dün, gönderilerin artık herkes tarafından embed edilebileceğini açıkladı. Aşağıdan embed edilmiş gönderiyi inceleyebilirsiniz;

Facebook embed özelliğini kullanmak için Facebook iletisinin hemen sağında yer alan ok işaretine tıklayıp embed kodunu alabilirsiniz.

Facebook Embed Özelliği

Embed post butonuna bastıktan sonra embed kodunu alıp websitesine veya blogunuza ekleyebilirsiniz.

Facebook Embed Özelliği 2

Yazar Hakkında

Aslıhan Kaya

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdikten sonra cok uzun yıllar bankacılık yaptı. Ama bir teknoloji ve matematik sevdalısı olduğu için iphone kullanmayı öğrenmek ve toplama-çıkarma işlemlerini hatasız yapabilmek için ileri seviye matematiksel modellemeler yapan ve yeni teknolojiler geliştiren bir firmanın kuruluşundan bu yana aynı firmada yöneticilik yapmaktadır.
@aslhnky via twitter