Sosyal Medya

Facebook Boşanma Sebebi

Facebook boşanma davası dosyalarında gerekçe olarak gösteriliyor.Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi facebook’un boşanma davası dosyalarında gerekçe olarak gösterilme oranı hızla yükseliyor.

Facebook’un herşeye daha kolay iletişim imkanı sağlamasından dolayı evlilikler zarar görmeye başladı. Milliyet’in haberine göre Facebook boşanma davası dosyalarında gerekçe olarak gösteriliyor.Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi facebook’un boşanma davası dosyalarında gerekçe olarak gösterilme oranı hızla yükseliyor.

İngiltere merkezli bir hukuk sitesi olan ‘Divorce Online’ın yaptığı araştırmaya göre, son iki yılda açılan davalarda facebook’un ayrılık nedenleri arasında yüzde 50 oranında daha fazla yer aldığı ortaya kondu. Son bir yılda davranışa bağlı geçimsizlik yüzünden açılan 5 bin boşanma davası dosyasında ise, facebook yüzde 33 oranında gösterilen sebeplerden biri oldu.

Hukukçular bu durumun yaşanmasının sebebini, facebook’un iletişimin en kolay yolu olmasına bağlıyor. Sitenin idari müdürü Mark Kennan, eski sevgili veya eşlere ulaşmaya olanak sağlayan facebook’un çiftler arasında çok sık sorun haline gelmeye başladığını açıkladı.

İnternetten flört etmenin sorun olarak görülmemesi, çiftlerde güven sorunu oluşturan bir başka önemli ayrılık faktörü haline geldi. Öte yandan, farklı nedenlerle boşanma aşamasına gelen çiftlerin facebook hareketleri de dava dosyalarında kanıt olarak kullanılması nedeniyle Kennan, bu süreçteki eşleri dikkatli olmaları için uyardı.

Herşeye rağmen bu durumu eğlenceli hale getiren facebook kullanıcıları da mevcut. Aşağıdaki resimde ilginç bir facebook düğün davetiyesini görebilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.