Facebook

Facebook App Center Açılıyor ! [Güncellendi]

Facebook dün Uygulama Merkezi’nin (App Center) açılacağını duyurdu. Facebook uygulama merkezi sayesinde sosyal uygulamalara daha kolay ulaşabileceğiz. Facebook App Center geliştiricilere uygulamalarını geliştirip birçok uygulama türü oluşturma imkanı sunuyor.

Gelecek haftalarda insanlar App Center’a iOS ve Android Facebook uygulamalarıyla ulaşıyor olacaklar.

Dünya üzerinde 900 milyondan fazla kişi Facebook kullanıyor ve bu sayı gitgide büyüyor. Facebook App Center Draw SomethingPinterestSpotifyBattle PiratesViddy, ve Bubble Witch Saga gibi uygulamaları bulabileceğiniz bir ortam oluşturuyor.

Facebook Uygulama Merkezi kullanıcılar ve geliştiriciler için avantajlı bir platfrom haline dönüşecek. Bu yeni uygulamayla birlikte uygulama reytingini de görmüş olacaksınız; https://www.facebook.com/insights/  Facebook App Center ile birlikte Facebook Insights hizmeti de geliştirilmiş. Facebook Insights ile uygulamalarınızın toplam kullanıcı sayısını, günlük kullanıcı sayısını ve birçok detayı istatistiki olarak inceleyebileceksiniz. Geliştirilen Facebook Insight’a daha sonra tekrar ayrıntılı olarak değineceğiz.

Facebook App Center’ın diğer önemli özelliği diğer uygulamalara da yer veriyor olması. iOS veya Android olsun birçok uygulamayı Facebook App Center üzerinden inceleyebilirsiniz. Eğer bu uygulamaları kurmak isterseniz Facebook App Center sizi Google Play veya App Store’a yönlendirecek.

App Center kullanarak mobil uygulamanızı büyütmek istiyorsanız eğer Facebook, Facebook Login’i zorunlu hale getiriyor. Facebook App Center sadece kullanıcılar değil geliştiriciler içinde birçok fırsat sunuyor. Eğer geliştiriciyseniz ve uygulamanızı Facebook App Center üzerinden yayınlamak istiyorsanız Facebook size detaylı bir uygulama sayfası oluşturmanızı sağlıyor. Oluşturduğunuz uygulama sayfası timeline benzeri bir tasarıma sahip. Bu tasarım uygulamanızı creative şekilde tanıtmanızı sağlıyor.

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen