Facebook

Facebook 360 Derece Fotoğraflar Herkese Açılıyor

Facebook, VR dünyasını herkese ulaştırmak adına attığı adımlara bir yenisini daha ekliyor. Daha önce 360 derece video özelliğini bazı büyük sayfalara açan Facebook, 360 derece fotoğraf özelliğini de devreye aldı. Hatta, yakın bir zamanda tüm kullanıcılara açılacak olan servisle isteyen herkes panorama fotoğraflarını Facebook’a yükleyebilecek.

Facebook 360, VR’ın geleceği adına büyük bir adımdı. Hem VR gözlükler, hem de 360 derece kameralar ile sanal gerçeklik ortamları hazırlamaya imkan tanıyan Facebook, panorama fotoğrafları da unutmadı. Çok yakın bir zamanda, telefonumuzdan çektiğimiz panorama fotoğrafları Facebook’a yükleyip gerçek boyutunda görebileceğiz. Tabii bunun için belli başlı şartlar var. Öncelikle, iOS ve Android’in belirli sürümlerinden sonraki sürümleriyle oluşturulmuş panorama fotoğraflar, belirli uygulamalar (cardboard camera gibi) ile çekilenler ve 360 derece özelliğinde kameralar ile oluşturulan fotoğraflar yüklenebilecek. Mobil için de Facebook’un son sürümünün yüklenmiş olması gerekiyor.

Facebook, gelecek adına attığı adımları sıklaştırmaya başladı. Video ve fotoğraf dünyası bambaşka açılımlara gebe. Facebook’un bu çalışmaları da öncü konumunda.

Tanıtım videosu için:

Yazar Hakkında