Teknoloji Uygulamalar

En iyi 11 iPad Uygulaması

iPad hemen hemen her yerde hayatımızı kolaylaştırıyor. İpad‘in sahip olduğu kullanışlı yapısı ve iPad uygulamaları ile birçok işlemi kolayca halledebiliyoruz. Sizler için en iyi 15 iPad uygulamasını derledik. İşte  her iPad’de bulunması gereken 15 uygulamayı listelemeye başlayalım:

1- Facebook iPad

Sabah bilgisayarı açtığımızda birçoğumuzun Google’dan bile önce kontrol ettiği Facebook iPad’in olmazsa olmaz uygulamalarının başında geliyor.

2- Tweetdeck

Twitter’ın kendi uygulamasından daha başarılı bulunan ve birçok kullanıcısı olan daha sonra Twitter tarafından satın alınan TweetDeck Twitter hesaplarınızın yönetimi için en kaliteli uygulamalar arasında yer alıyor.

3- Dropbox

Cloud depeolama sistemlerinin en fazla kullanılan servislerinden biri olan Dropbox en iyi 15 iPad uygulamalarından biri. Kolay ve hızlı kullanımı sayesinde depolama servisleri içerisinden hemen sıyrılan Dropbox iPad’de de dosyalarınıza kolayca ulaşmanıza yardımcı oluyor.

4- 500px

Ünlü fotoğraf paylaşım sitelerinden biri olan 500px.com’u iPad’inizde kullanabilirsiniz. Profesyonel fotoğrafçılığa meraklı olanlar tarafından etkin bir şekilde kullanılan 500px’in iPad için hazırlanan uygulamasında iPad minimalistik bir tasarıma yer verilmiş.

5- Adobe Photoshop Express

iPhone uygulamasını geçen günlerde tanıttığımız Adobe Photosop Express  adından bilenlerin bildiği mevcut tartışmasız en iyi fotoğraf düzenleme programı Photoshop temelli bir iPhone uygulaması. Photoshop’un temel özelliklerini barındıran ve ayrıca düzenlenen fotoğrafları sosyal ağlarla paylaşma imkanı da sunuyor. Uygulama ücretsiz ancak içinde daha fazlasını isteyenlerin Adobe Camera Pack’ı satın almak gerekiyor.

6- Google Earth Mobile

Google Earth’in iPad uygulaması olan Google Earth Mobile ile tüm dünya parmaklarınızın ucunda. Her iPad kullanıcısının her an her yerde işine yarayabilecek olan iOS uygulamasını da yüklemelisiniz.

7- Evernote Mobil

Not tutma uygulamaları içerisinde en çok tercihe dilen uygulamalardan biri olanEvernote cihazlar arası senkronizasyon, resimli ve yazılı not tutabilme özellikleri ve çok daha fazlasıyla her iPad kullanıcısının tabletinde yer alması gereken bir İOS uygulaması.


8- TeamViewer iPhone/iPad

TeamViewer hem ücretsiz hem de uzaktan masaüstü bilgisayarınıza bağlanarak kullanabileceğiniz en kaliteli uygulamalardan birisi. Dünya çapında binlerce kullanıcısı olan uygulama sayesinde masaüstü bilgisayarınız her zaman tabletinizle yanında olabiliyor.

9-  Skype For iPad

Skype hem ülkemizde hem de yurtdışında oldukça popüler halde. Hızlı, sesligörüntülü ve yazılı iletişimi kolaylıkla kurabileceğiniz Skype’ı kullanmak için PC başında oturmak zorunda değilsiniz. iPad ve internet sahibiyseniz tüm görüşmelerinizi bu uygulamayı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

10- Foursquare

Geçen günlerde Türkçeye çevrilen Foursquare  iPad üzerinde check-in yapmayıdaha zevkli hale getiriyor. Foursquare olmazsa olmaz en iyi 11 iPad uygulamaları arasında yer alıyor.

11- Yandex.Maps

Türkiye’nin en büyük  3 şehri olan İstanbul, Ankara ve İzmir’de hem panaroma gezinti sağlayan hemde anlık olarak trafik bilgilerini veren Yandex Maps iPad kullanıcılarının kesinlikle edinmesi gereken uygulamalardan birisi Yandex Maps.


 

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen