Sektörel Haberler

Elektrik Faturasını Ödemek İçin Sıra Beklemeyin

Günümüz koşullarında istisnasız herkes için en önemli unsur “zaman”! Yoğun bir koşturmaca içerisinde geçen hayatta zamansızlık nedeniyle pek çok şeyden feragat etmek gerekebiliyor. Zamanın bu denli önemli olduğu günümüzde fatura ödemek için dakikalarca hatta bazen saatlerce sıra beklemek elbette hiç kimsenin istemediği bir durum. Aslına bakarsanız sıra beklemeye ve boşuna zaman kaybetmeye de hiç gerek yok.

Halen çok sayıda kişi elektrik faturasını ödemek için fatura ödeme merkezlerinde sıra bekliyor. Oysa faturalar internet üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde ödenebilir. Hatta bazı bankalar ve PTT şubeleri üzerinden de ödeme kolaylıkla yapılabiliyor. Ancak çok sayıda kişi bunu bilmediği için halen fatura ödeme merkezlerinde zaman kaybetmeye devam ediyor.

Faturaları İnternetten Ödemenin Yolu

Peki, faturanızı internetten en hızlı ve en kolay şekilde nasıl ödeyebilirsiniz? Öncelikle faturalarınızı Enerjisa ile ödeyebileceğinizden söz etmek isteriz. Enerjisa web adresine tıkladığınızda “müşteri işlemleri” ve “fatura ödeme” sayfasına ulaştığınızda, karşınıza bir video çıkıyor. Bu konuda fazla bilgi sahibi olmayanlar bu video üzerinden fatura ödeme konusunda yapması gerekenleri kolayca öğrenebilir.

Sonrasında “online işlemler merkezi” bölümüne tıklamanız durumunda faturanızı sadece tek tıkla ödeyebileceğiniz alana da ulaşmış oluyorsunuz. Sıra beklemeden, zaman kaybetmeden ve son ödeme tarihini geçirmeden faturalarınızı ödemeniz işte bu kadar kolay! Ayrıca Enerjisa anlaşmalı bankalar ile de çalışıyor. Bu bankaların hangileri olduğunu da web adresinden öğrenebilir ve bankanın size en yakın şubesine giderek de ödemenizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Faturanızı Kaybettiyseniz Ne Yapmalısınız?

Çok sayıda kişi faturasının gelmediğini düşünür. Oysa faturalar kapıya bırakıldığı için çoğu zaman kaybolabiliyor. Bu durumda Enerjisa çağrı merkezini arayabilirsiniz. Bir önceki faturanızın üzerinde yazan sözleşme numarasını okumanız halinde ödemenizi kolayca yapabilirsiniz. Mutlaka elinizde fatura çıktı belgesinin olmasına gerek kalmıyor. Bu sayede faturanın kaybolması nedeniyle yaşanan tüm sıkıntılar da ortadan kalkıyor.

Söz konusu sitede bir de “faturamla ilgili sorular” bölümü var. Bu alanda merak ettiğini her türlü soruya yanıt bulabilirsiniz. Elektrik faturası kalemleri ve aynı zamanda ödemenize dair bazı bilgiler de bu alanda mevcut. Artık siz de internetin sunduğu kolaylıkları hayatınıza kazandırın. Boşuna harcadığınız zaman da size kalsın!

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author